Zwijacz kablowy igus z prowadnicą ślimakową e-spool flex

Zwijacz kablowy igus z prowadnicą ślimakową e-spool flex

Prowadzenie przewodów w bezpieczny sposób i w razie potrzeby szybkie schowanie go – taki jest cel e-spool flex. Nowy zwijacz kablowy igus może prowadzić wszystkie rodzaje przewodów i węzy w celu przesyłania energii, mediów i danych bez zakłóceń. Zwiększa to bezpieczeństwo na ręcznych stanowiskach pracy i panelach operatorskich (z angielskiego Teach Pendant). Aby szybko zainstalować zwijacz kablowy, twórcy zdecydowali się na prowadnicę ślimakową. Przewód jest wkładany w kilku prostych krokach, a e-spool jest gotowy do użycia.

Powiązane firmy

igus Polska Sp. z o.o.

Aby móc elastycznie korzystać z narzędzi i paneli operacyjnych w produkcji, wymagają one odpowiednio długich przewodów i węży. Są one jednak często rozrzucone po podłodze hali, bez żadnej ochrony i stwarzają ryzyko potknięcia. Bębny przewodowe z pierścieniami ślizgowymi oferują rozwiązanie do przesyłania energii, ale często są dostępne tylko jako kompletny zestaw z nowym przewodem. Kolejna wada: szybka transmisja dużych ilości danych i mediów jest utrudniona lub nawet uniemożliwiona przez użycie pierścieni stykowych. Z tego powodu igus opracował e-spool flex, zwijacz kablowy z prowadnicą ślimakową. Nowy system do zwijania przewodów nie wymaga pierścienia ślizgowego, dzięki czemu przewody BUS'owe i węże do powietrza oraz cieczy mogą być prowadzone w sposób ciągły.– Użytkownik w łatwy sposób może zainstalować każdy, nawet konfekcjonowany przewód w systemie i w dowolnym momencie go wymienić na inny. Obniżamy w tej sposób koszty zapewniając pełnie bezpieczeństwo i funkcjonalność w  miejscu pracy – wyjaśnia Hubert Kowalczyk, manager produktu e-prowadniki firmy igus.W celu szybkiego montażu firma igus korzysta z prowadnicy ślimakowej, do której włożony jest przewód lub wąż. Prowadnica jest następnie wkładana do oprawy e-spool flex, w kilku prostych krokach. Oznacza to, że przewody można szybko zamontować oraz wymieniać.

Rozwijanie nawet do 15 metrów długości

Nowy e-spool flex jest dostępny w dwóch wersjach: ekonomicznej, z ręcznym nawijaniem przewodów oraz automatycznej, z blokadą położenia oraz sprężyną zapewniającą powrót systemu. Bęben e-spool flex jest dostępny w trzech rozmiarach dla przewodów o średnicy od 5 do 11 milimetrów i długości rozwijania od 5 do 15 metrów. Przewody można szybko wymienić w dowolnym momencie. Oprócz późniejszej integracji e-spool flex z istniejącym przewodem, igus oferuje również rozwiązanie bębna przewodowego, w pełni połączonego z przewodami chainflex, zaprojektowanymi specjalnie do zastosowań ruchomych. Dzięki licznym testom we własnym laboratorium testowym o powierzchni 3800 metrów kwadratowych, igus udziela unikalnej 36-miesięcznej gwarancji na wszystkie przewody.

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę