Aluminiowe rynny podpierające dla prowadników przewodów

igus
Reklama
Reklama

 

Firma igus rozszerzyła gamę rynien podpierających do bezpiecznej i bezobsługowej pracy e-prowadników w aplikacjach samonośnych o nowe, lekkie i mocne aluminiowe rynny.

Nierówne powierzchnie, wysokie naprężenia dynamiczne i środowisko wrażliwe na hałas – rynny podpierające pomagają utrzymać prowadniki przewodów w ruchu bezpiecznym, płynnym i cichym. W najnowszej wersji, igus oferuje lekkie i trwałe rozwiązanie wykonane z odpornego na korozję aluminium, które może być łatwo adoptowane do odpowiedniej szerokości e-prowadnika dzięki elastycznemu systemowi regulacji.

Reklama

Gdy e-prowadniki pracują w trybie "samonośnym", rynny podpierające pozwalają dolnemu biegowi prowadnika rozwijać się łatwo i bezpiecznie. Oprócz dostępnych dotychczas wersji ze stali ocynkowanej oraz ze stali szlachetnej, firma igus oferuje teraz lekkie rynny z anodowanego aluminium. Z procesem anodowania metal staje się wysoko odporny na korozje i wtapia się wizualnie idealnie w design nowoczesnych maszyn.

Konstrukcja aluminiowej rynny prowadzącej składa się z dwóch części bocznych, z których każda zawiera profil tłumiący oraz prowadnicę ślizgową. Dzięki temu, podczas ruchu e-prowadnika jest zapewniony niski poziom hałasu oraz małe tarcie. E-prowadnik może szybko i łatwo być zamocowany dzięki plastikowym mocowaniom które nie wymagają wiercenia w rynnie aluminiowej. W wersji standardowej części boczne mają długość 2 metrów długości, z podparciami co 1 metr. Otwarta konstrukcja chroni przed odłamkami i brudem które mogłyby blokować lub przeszkadzać w płynnym działaniu. Opcjonalnie, również, dolna rynna "podłogowa" może być zintegrowana. Dzięki modułowej konstrukcji system może był łatwo adaptowany do właściwej serii prowadnika kablowego. Szerokość jest łatwo modyfikowana w kilku krokach dzięki uchwytom montażowym z dołączonym do systemu profilem C. Dzięki temu praktycznie wszystkie standardowe rozmiary prowadników mogą być zestawione z rynnami podpierającymi.

Reklama

igus oferuje super aluminiowe rynny podpierające wraz z dopasowanym systemem e-prowadników i przewody (też konfekcjonowane) jako kompletny system, gotowy do natychmiastowej instalacji oraz użycia w każdej części świata.

Źródło: Informacja prasowa igus

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama