Nowe narzędzie online od igus do obliczania ceny powłoki polimerowej

Nowe narzędzie online do obliczania ceny powłoki polimerowej igus

Funkcjonalne powłoki powierzchniowe są integralną częścią codziennego życia w przemyśle. Materiały iglidur od igus do nakładania powłok metodą malowania proszkowego mogą być stosowane do ochrony przed zużyciem szczególnie intensywnie eksploatowanych komponentów. Niewymagające smarowania powłoki proszkowe na bazie tworzyw sztucznych służą jako zoptymalizowana pod kątem tarcia powierzchnia elementów przewodzących prąd elektryczny – umożliwiając klientom znaczne wydłużenie żywotności ich komponentów. Kreator iglidur jeszcze bardziej ułatwia wybór odpowiedniej powłoki spośród wielu dostępnych.

Powiązane firmy

igus Polska Sp. z o.o.

Stale rosnący asortyment narzędzi do konfiguracji i obliczania żywotności igus sprawia, że wybór odpowiedniego – i najbardziej opłacalnego – rozwiązania jest tak prosty, jak to tylko możliwe. Najnowszym narzędziem jest kreator powłok iglidur. Narzędzie pomaga użytkownikom pokryć ich element w trzech prostych krokach.

Najpierw importujemy plik z modelem CAD (obsługiwane formaty plików: .stp, .step lub .stl). Następnie wybieramy odpowiedni materiał spośród sześciu różnych proszków iglidur, których parametry można bezpośrednio porównać na stronie. Na koniec określamy grubość warstwy – a resztę narzędzie wykonuje automatycznie, łącznie z obliczeniem ceny i czasu dostawy. Podgląd pokrytego elementu jest wyświetlany na bieżąco. Użytkownik może pobrać pdf z podsumowaniem konfiguracji.  W ostatnim kroku można przesłać zapytanie o oficjalną ofertę, przekazać kalkulację do działu zakupów lub od razu złożyć zamówienie.

Proste, trwałe i odpowiednie do szerokiego zakresu zastosowań

Podobnie jak wszystkie materiały iglidur wykorzystywane do produkcji metodą wtrysku, materiały używane do nakładania powłok są zoptymalizowane trybologicznie i dlatego oferują doskonałe właściwości w pracy ciernej. Pokryte powierzchnie metalowe są zabezpieczone przed szybkim ścieraniem i zarysowaniem – bez żadnych dodatkowych elementów pośrednich. Zmniejsza to złożoność konstrukcji. Powłoki proszkowe iglidur można nakładać na prawie każdą powierzchnię, co oznacza, że rozwiązują problemy związane ze zużyciem w miejscach, w których nie można zainstalować konwencjonalnych łożysk ślizgowych lub pośrednich elementów ślizgowych z powodu ograniczonej przestrzeni montażowej. Można je stosować np. w zaworach, zawiasach, czy do pokrycia płyt ślizgowych. W ofercie igus dostępnych jest aż sześć różnych materiałów na powłoki, które mogą być użyte w bardzo szerokim zakresie zastosowań – na przykład do pracy w wysokich temperaturach lub w sektorze spożywczym. Cechą wspólną wszystkich oferowanych materiałów na powłoki od igus jest to, że żaden z nie wymaga dodatkowego smarowania. Zintegrowane smary stałe zapewniają zawsze najniższe możliwe tarcie. 

Powłoka iglidur służy jako warstwa ścieralna, która optymalnie chroni komponenty klienta, znacznie wydłużając żywotność aplikacji – informuje Marc Trenkler, Product Manager w dziale powłok iglidur w firmie igus. – Testy przeprowadzone w naszym wewnętrznym laboratorium wykazały, że polimerowe powłoki są do dziesięciu razy bardziej odporne na zużycie niż powłoki PTFE.

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę