Konfigurator online igus "e-chain expert": łatwe przedłużenie żywotności

Konfigurator online igus "e-chain expert" igus

igus, specjalista w dziedzinie motion plastics, oferuje szeroką gamę narzędzi online (między innymi), które usprawniają ten proces. Należy do nich ekspercka aplikacja "e-chain expert", która w zaledwie trzech krokach umożliwia złożenie indywidualnego systemu prowadnika kablowego. Wyświetlana jest cena, żywotność i czas dostawy. Po raz pierwszy użytkownicy mają możliwość bezpośredniego skonfigurowania swojego e-prowadnika z inteligentnym czujnikiem zużycia i.Sense EC.W. Dzięki temu klienci otrzymują kompleksowy, gotowy do podłączenia system e-prowadników, który obejmuje monitorowanie stanu w czasie rzeczywistym — w zaledwie kilka kliknięć.

Powiązane firmy

igus Polska Sp. z o.o.

Konfigurator online igus "e-chain expert" znajduje prowadnik kablowy najlepiej dopasowany do zastosowania klienta – w zaledwie trzech krokach. Użytkownicy muszą jedynie wybrać z poziomu narzędzia online przewody konfekcjonowane bądź nie lub wskazać przybliżoną masę wypełnienia. Następnie wybrać parametry środowiskowe i zastosowania – takie jak droga przesuwu oraz wymagana prędkość. Na koniec można wybrać odpowiedni prowadnik kablowy i dopasować go. Teraz dostępna jest nowa funkcja: po raz pierwszy można również wyposażyć swój e-prowadnik bezpośrednio w technologię smart plastics firmy igus – inteligentne czujniki

Gdy tylko klient otrzyma wstępny dobór odpowiednich serii prowadników, narzędzie online natychmiast pokaże, które produkty są kompatybilne ze smart plastics. Następnie wybrany prowadnik można wyposażyć w inteligentny czujnik zużycia za pomocą zwykłego kliknięcia – mówi Richard Habering, szef działu smart plastics w firmie igus. 

Czujnik EC.W można również łatwo dodać do istniejących konfiguracji. Użytkownicy przyporządkowują następnie podział wewnętrzny e-prowadników w zwykły sposób – oczywiście automatycznie uwzględniając wszystkie zasady podziału wewnętrznego. Ci, którzy chcą pominąć te kroki konfiguracji, mogą również pracować bezpośrednio z konfiguracją prowadnika demonstracyjnego.

Monitorowanie stanu w czasie rzeczywistym

Wraz z postępem Przemysłu 4.0 coraz więcej firm polega na inteligentnych czujnikach, które monitorują stan techniczny systemów. Czujniki igus i.Sense EC.W zapewniają monitorowanie stanu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu konserwacja podczas całego okresu żywotności jest nie tylko prostsza i łatwiejsza do zaplanowania, ale także bardziej opłacalna. Zintegrowane styki umożliwiają bezpośrednie podłączenie czujnika zużycia do systemu sterowania maszyną PLC. Użytkownicy mogą również podłączyć czujnik do szerokiej gamy sieci i systemów IoT za pośrednictwem modułu i.Cee, aby w ten sposób zintegrować go z koncepcją konserwacji predykcyjnej. 

Inteligentne tworzywa sztuczne pozwalają użytkownikom uniknąć nieplanowanych przestojów systemu oraz niepotrzebnej lub przedwczesnej wymiany prowadnika. Może to przedłużyć żywotność prowadnika kablowego i znacznie zwiększyć dostępność systemu – mówi Richard Habering, dodając –Integracja technologii inteligentnych tworzyw sztucznych z naszym konfiguratorem online sprawia, że jest to teraz jeszcze łatwiejsze. Klienci oszczędzają cenny czas i otrzymują gotowy do podłączenia system e-prowadników, wraz z inteligentnym monitoringiem żywotności – przy najmniejszym wysiłku.

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę