iglidur w trasie 18 stycznia już w Polsce

igus
Reklama
Reklama

Od 30 lat firma igus, specjalista w dziedzinie tworzyw sztucznych, jest bardzo zaangażowana w badania, rozwój i ciągłe doskonalenie swoich trybopolimerów iglidur, które znajdują zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. Chcąc uczcić 30 lat istnienia łożysk iglidur w lutym 2014 wyruszyliśmy w podróż dookoła świata, aby zademonstrować wydajność i wytrzymałość naszych polimerowych łożysk ślizgowych. Zaangażowaliśmy w nasz projekt studentów Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Kolonii i wspólnie przeprowadziliśmy modernizację małego samochodu, aby ostatecznie w 56 miejscach łożyskowania wymienić dotychczas stosowane łożyska na nasze polimerowe.

Łożyska wymieniono w następujących miejscach: regulacja siedzeń, pedał hamulca, dźwignia zmiany biegów, hamulec ręczny, mechanizm podnoszenia i opuszczania szyby, mechanizm podnoszenia dachu, wycieraczki, przepustnica i alternator. Dzięki modernizacji samochód jest lżejszy i bardziej ekonomiczny i nadal posiada bardzo ważną certyfikację TUV.

Reklama

 

Od lutego 2014 nasz samochód przejechał przez Azję, Amerykę Północną i Południową i w październiku 2014 rozpoczął wycieczkę po Europie, aby w lutym 2015 roku odwiedzić Polskę. Podróżowanie przez gorące Indie, piękne malownicze Chiny, Koreę Południową, dżungle i wysokie góry Tajwanu, tradycyjne i nowoczesne miasta Japonii, rozległe plaże Brazylii w trakcie gorączki piłki nożnej World Cup 2014, zaciszne regiony Alaski, spektakularne parki krajobrazowe i słynne wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz Europę, dało razem ponad 70 000 przejechanych kilometrów. Kilometry trasy po drogach asfaltowych, żwirowych, w brudzie, błocie, deszczu, śniegu i upale zostały dzień po dniu udokumentowane i przedstawione światu na blogu blog.igus.pl.

 

Reklama

Od 18 do 25 stycznia 2015 roku samochód odwiedzi Polskę i razem z nim nasza firma igus® odwiedzi naszych najważniejszych klientów, zwiedzi najbardziej znane i ciekawe miejsca w Polsce, zaprezentuje całemu światu naszą Polskę i jej wspaniałe, malownicze miejsca. Od Morza Bałtyckiego na północy po góry na południu, przez jeziora w styczniowej aurze po zabytkowe i historyczne miasta. Mamy zamiar przejechać Polskę wzdłuż i wszerz przy okazji sprawdzając wydajność i wytrzymałość naszych produktów.

 

Całej akcji „iglidur w trasie” przyświeca szczytny cel – za każdy przejechany kilometr w każdym Państwie przekazujemy 1 euro na cele charytatywne na dowolnie wybraną organizację.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama