Duże zainteresowanie stoiskiem targowym firmy igus mimo koronawirusa

Funkcjonująca od początku maja wystawa innowacji firmy igus w hali zlokalizowanej w Kolonii cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. W czerwcu stoisko targowe było odwiedzane wirtualnie ponad 18 tys. razy.

Ponad 100 nowości motion plastics jest prezentowanych na rzeczywistym stoisku targowym igus, które można odwiedzić z ekspertami igus poprzez różne kanały cyfrowe lub wirtualnie, za pośrednictwem strony internetowej. W czerwcu ponad 18 000 odwiedzających skorzystało z wyjątkowej oferty i sprawdziło, jak można usprawnić technologię oraz zredukować koszty dzięki rozwiązaniom motion plastics.

100 nowości z zakresu polimerów do pracy w ruchu jest obecnie prezentowanych przez firmę igus na stoisku targowym o powierzchni 400 metrów kwadratowych w Kolonii. Podobnie jak na standardowych, pomarańczowych stoiskach targowych, podczas takich wydarzeń jak Hannover Messe, Motek lub SPS, można tutaj znaleźć najnowsze innowacje motion plastics, dzięki którym klienci usprawniają technologię i obniżają koszty: roboty z serii ekonomicznej automatyzacji, inteligentne łożyska ślizgowe lub e-prowadnik autoglide 5, jako łatwa w montażu i niedroga w utrzymaniu alternatywa dla szynoprzewodów.

Na wirtualnym stoisku targowym igus nie widać tylko odwiedzających. Jednak w rzeczywistości już ponad 18 000 zainteresowanych osób z całego świata odwiedziło to stoisko wirtualnie – z własnej inicjatywy, w wersji wirtualnej lub w ramach cyfrowej wizyty we współpracy ze specjalistą igus. Na poszczególnych stacjach, ekranach wyświetlaczy, w filmach i tekstach igus dostarcza informacje o innowacjach produktowych. Od przewodów SPE, opracowanych specjalnie do pracy w e-prowadnikach, po lekką, polimerową prowadnicę teleskopową drylin i dwuskładnikowe drukowanie 3D. Umieszczone linki prowadzą użytkownika do bardziej szczegółowych informacji technicznych i filmów znajdujących się na stronie internetowej. 

Choć katalog igus zapewnia szeroki przegląd produktów, to właśnie cyfrowa wycieczka z ekspertem jest niezwykle pomocna, zwłaszcza w przypadku różnorodnych nowości – mówi odwiedzający Themistoklis Savvidis, szef działu projektowania mechanicznego w ISC International Service & Consulting z Remscheid. – Natychmiast doświadczasz nowych rzeczy i wraz z konsultantem igus koncentrujesz się dokładnie na tym, co cię interesuje podczas codziennej pracy.

Ta osobista, szybka konsultacja jest w rzeczywistości wyjątkowo skuteczna, nawet w porównaniu do prawdziwych targów, potwierdza inżynier projektant René Wirt z CKO Maschinen und Systemtechnik. – Na stoisku targowym być może będę musiał czekać dłużej ze względu na dużą liczbę odwiedzających. Tutaj, umawianie spotkań jest szybkie, a prezentacja nowości nie jest szczególnie czasochłonna, co pozwala na większe dostosowanie konsultacji do indywidualnych potrzeb. W obecnej sytuacji, cyfrowa wystawa firmy igus jest interesującą alternatywą dla rzeczywistego stanowiska – podkreśla Uwe Kinze, kierownik ds. rozwoju w firmie Haps, producenta okuć z Velbert. Niemniej jednak, jest również przekonany, że w perspektywie średnioterminowej nie zastąpi to klasycznej obecności na targach igus. – Doceniam możliwość sprawdzenia oferty stoiska targowego za pomocą dotyku, gdy mogę własnoręcznie przetestować komponenty igus i uważnie przyjrzeć się szczegółom produktu. Firma igus wychodzi jednak naprzeciw tym oczekiwaniom i po wirtualnych wizytach wysyła klientom odpowiednie próbki do sprawdzenia.

Stoisko targowe w ruchu

Stanowisko targowe igus w Kolonii stale się rozwija i jest aktywnie wykorzystywane do komunikacji igus, zgodnie z hasłem „Koszty w dół, technologia w górę. To nasza praca". Odbyła się tam coroczna konferencja prasowa oraz prezentacja tegorocznych nowości produktowych YouTube. Przyznano również nagrody w konkursie vector 2020, który docenia ekscytujące i kreatywne zastosowania systemów e-prowadnikowych. Złoty vector 2020 powędrował do firmy Gildemeister Italiana za system przetwarzania Multisprint. Osiem konfekcjonowanych e-prowadników niezawodnie oraz bezpiecznie prowadzi przewody i węże w bardzo ograniczonej przestrzeni montażowej wielowrzecionowej tokarki.

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę