Rekordowa gwarancja na przewody od igus

Rekordowa gwarancja na przewody od igus igus

Uszkodzenie kabli powoduje przestój maszyn i systemów. Jednak firmy nie miały pewności, jak długo przewód będzie działał. Dopiero igus rozwiązał ten problem: 10 lat temu igus był pierwszą firmą przemysłową na świecie, która wprowadziła 36-miesięczną gwarancję na przewody do ruchomych zastosowań. W samą porę na targi automatyki SPS 2023, specjalista w dziedzinie tworzyw sztucznych wydłużył okres gwarancji na cały asortyment kabli o kolejne 12 miesięcy – do czterech lat. Zapewnia to klientom jeszcze większą funkcjonalność i bezpieczeństwo planowania. Gwarancja, która jest unikalna w branży, jest możliwa dzięki tysiącom nowych aplikacji klientów i ponad 20 miliardom dodatkowych cykli testowych w wewnętrznym laboratorium chainflex – przeprowadzonych w ciągu ostatniej dekady.

Powiązane firmy

igus Polska Sp. z o.o.

Które przewody są wystarczająco wytrzymałe, niezawodne i trwałe, aby zapewnić wysoki stopień bezpieczeństwa? Pytanie to niepokoi firmy, ponieważ wielu producentów kabli przemysłowych nie podaje wiążących informacji na temat ich żywotności. 

Chcemy położyć kres tej niepewności. W związku z tym od 10 lat udzielamy klientom 36-miesięcznej gwarancji na cały asortyment przewodów chainflex, co jest ewenementem w branży – mówi Maciej Ślęzak Manager Produktu chainflex w igus.

Obietnica ta została nawet potwierdzona przez amerykański instytut Underwriters Laboratories (UL). 

W ciągu ostatniej dekady zdobyliśmy cenne doświadczenie, dlatego możemy teraz przedłużyć naszą gwarancję do pełnych czterech lat. Daje to naszym klientom jeszcze większe bezpieczeństwo funkcjonalności i planowania – podkreśla Ślęzak.

Ponad dwa miliardy cykli testowych rocznie

Niezwykle długi okres gwarancji jest możliwy dzięki największemu laboratorium testowemu dla systemów ruchomych prowadników kablowych w całej branży, które specjalista od tworzyw sztucznych prowadzi w siedzibie firmy w Kolonii. Tutaj eksperci badają kable chainflex podczas praktycznych testów przez ponad dwa miliardy cykli rocznie. Dane uzyskane z testów stanowią również podstawę dla kalkulatora żywotności online udostępnianego przez igus. Tutaj klienci wprowadzają parametry swojej aplikacji dla wybranego przewodu – takie jak temperatura, promień i przesuw. Żywotność kabla można obliczyć za pomocą kilku kliknięć. 

Obecnie zdobyliśmy tak duże doświadczenie w projektowaniu kabli, testach, narzędziach online i prośbach klientów, że coraz częściej jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednie kable do konkretnych zastosowań – podkreśla Ślęzak. 

W mało prawdopodobnym przypadku awarii przewodu w okresie gwarancyjnym, igus szybko zapewnia bezpłatną wymianę, co skraca czas przestojów.

Przedłużona gwarancja przyczynia się do realizacji strategii zrównoważonego rozwoju

Głównym powodem wydłużenia okresu gwarancji są starania firmy igus, aby jej produkty były jak najbardziej zrównoważone. 

Za każdym razem, gdy przewód ulega uszkodzeniu, musi zostać wyprodukowany nowy – co ma wpływ na emisję CO2 w całym łańcuchu produkcji i transportu – podkreśla Ślęzak. 

Oznacza to również, że produkty, które działają dłużej, oszczędzają więcej CO2

Z tego powodu nieustannie pracujemy nad ulepszaniem naszych kabli i dostosowywaniem ich do szerokiej gamy zastosowań przemysłowych – dodaje Ślęzak. 

 Obecnie oferta chainflex obejmuje ponad 1350 rodzajów przewodów, od opłacalnych po wysokiej klasy – w tym przewody BUS'owe, silnikowe i serwo, ale także do robotów i systemów pomiarowych. Idealne połączenie materiałów jest kluczem do długiej żywotności kabli chainflex w prowadniku kablowym. Testy przeprowadzone na przestrzeni wielu lat potwierdziły już ich przydatność. Produkty te są stosowane na całym świecie, w tym w układarkach magazynowych, dźwigach, windach i platformach.

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę