Nagroda Red Dot dla dwóch produktów od igus

igus
Reklama
Reklama

Międzynarodową nagrodę w zakresie projektowania produktów, jury nagrody Red Do przyznało modułowi obrotowemu oraz konstrukcji higienicznej e-prowadnika.

W tym roku nagroda Red Dot zostanie przyznana firmie igus dwukrotnie. Międzynarodowe jury przyznało nagrodę w zakresie jakości projektowania produktów oraz innowacji dwóm produktom oferowanym przez firmę igus, modułowi CRM, systemowi zasilania do ruchów kołowych, który przystosowany jest do montażu w ograniczonej przestrzeni oraz pierwszemu na świecie e-prowadnikowi TH3 z tworzywa sztucznego, który spełnia wymagania w zakresie higienicznej konstrukcji.

Podczas opracowywania produktu specjaliści firmy igus w dziedzinie tworzyw sztucznych w ruchu zajmują się nie tylko stałym udoskonalaniem właściwości materiałów, ale również opracowaniem nowoczesnego i łatwego w obsłudze wzornictwa, które udoskonali technologię oraz obniży koszty. Przykładem tego są oferowane przez firmę igus, moduł CRM oraz e-prowadnik TH3 spełniający wymogi w zakresie higienicznej konstrukcji, które zostały nominowane do nagrody Red Dot z ponad 5500 zgłoszeń, od samochodów po szczoteczki do zębów. W tym roku producenci i projektanci z 54 krajów zaprezentowali swoje innowacyjne produkty, które zostały ocenione przez jury składające się z 39 członków. Nagroda jest jedną z najbardziej uznanych nagród na konkursach w zakresie projektowania produktów i niezmiennie cieszy się popularnością od 1955 roku.

Reklama

Kompaktowy moduł obrotowy w zakresie e-systemów zasilania od firmy igus
CRM (Kompaktowy Moduł Obrotowy) firmy igus jest modułem o wyjątkowo kompaktowej konstrukcji, może wykonywać obroty nawet do 360 stopni i jest przystosowany do montażu w ograniczonej przestrzeni. Nowy moduł umożliwia równoległe i ciągłe przesyłanie energii, zapewniając w ten sposób niezawodność maszyny oraz uniknięcie nieplanowanych przestojów. Moduł dostarczany jest w stanie gotowym do zainstalowania i charakteryzuje się bardzo prostym montażem. Aktualny kąt obrotu można odczytać na skali.

Reklama

E-prowadnik zgodny z wytycznymi "Hygenic Design"
E-prowadnik TH3 jest pierwszym na świecie e-prowadnikiem o higienicznej konstrukcji z tworzywa sztucznego, zgodnym z wytycznymi "Hygienic Design". Jego otwarta forma pozwala na łatwe czyszczenie prowadnika, a zaokrąglone narożniki i konstrukcja pozbawiona śrub, pozwalają na likwidację niedostępnych miejsc i zapobieganie rozmnażaniu się drobnoustrojów. Niebieski materiał, który jest typowy dla elementów z tworzywa sztucznego wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, jest również niezwykle wytrzymały na działanie agresywnych środków czyszczących i chemikaliów. Dlatego też, ten e-prowadnik jest odpowiedni do zastosowań, które wymagają zarówno spełnienia najwyższych warunków higienicznych, jak i bezpiecznego prowadzenia przewodów i węży.

Źródło: igus

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama