Wirtualna prezentacja systemów podnośników w metaverse igus

Wirtualna prezentacja systemów podnośników w metaverse igus igus

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem łodzi żaglowej lub jachtu, zazwyczaj potrzebny jest również ponton, aby zabrać pasażerów z kotwicowiska na ląd i z powrotem – bez ich zamoczenia. Wymaga to systemu podnoszenia, garażu lub platformy do opuszczania pontonu do wody. Firma H+B technics z Münster koncentruje się właśnie na tym rynku, oferując niestandardowe systemy podnośników. Od lat polegają oni na motion plastics firmy igus. Teraz H+B technics prezentuje swoje produkty również w świecie wirtualnym – korzystając z przemysłowego metaverse igus.

Powiązane firmy

igus Polska Sp. z o.o.

Zakotwiczenie w pięknej zatoce, nurkowanie z rurką lub kilka okrążeń na skuterze wodnym: Tak wielu właścicieli łodzi i jachtów wyobraża sobie udane wakacje. Aby bezpiecznie opuścić pontony lub skutery wodne do wody lub je przechowywać, wymagany jest niezawodny system podnoszenia lub tylny garaż. Dokładnie to oferuje H+B technics ze swoimi konfigurowalnymi systemami dla przemysłu żeglarskiego. 

Ponieważ chcieli zaprezentować produkty klientom i zainteresowanym odwiedzającym targi w jeszcze łatwiejszy i bardziej elastyczny sposób, firma zleciła odtworzenie niektórych modeli w naszym iguverse – wyjaśnia Marco Thull, Senior Marketing Activist w igus. – Jako cyfrowa platforma współpracy w wirtualnej rzeczywistości (VR), oferuje zupełnie nowe możliwości prezentacji i rozwoju produktów.

Za pomocą gogli VR zainteresowany wchodzi do nowoczesnego, morskiego salonu jako awatar. W centrum znajdują się cyfrowe bliźniaki modeli statków z produktami firmy H+B technics. Jednym z przykładów jest Pearl 72, który posiada platformę kąpielową opuszczaną za pomocą hydrauliki, tylny garaż i siedzenie zintegrowane z drzwiami garażowymi. Podchodząc się do statku jako awatar, można otworzyć i zamknąć tylny garaż jednym kliknięciem. W ten sposób można również zademonstrować działanie bocznego balkonu w modelu Windy SR60. Jedno kliknięcie i pokład składa się po bokach, zwiększając obszar ruchu na statku. Użytkownicy mogą również podziwiać liniowy system podnoszenia katamaranów. W tym przypadku H+B technics również opiera się na tworzywach motion plastics firmy igus. Kompaktowe e-prowadniki E4.28 i E4.21 ze sprawdzonej serii E4 są instalowane w siłownikach hydraulicznych podnośników liniowych. Idealnie nadają się do instalacji w ograniczonych przestrzeniach i oferują wysoki poziom stabilności. Dzięki zastosowaniu wysokowydajnych tworzyw sztucznych, prowadniki energetyczne są nie tylko bezsmarowe i wyjątkowo trwałe, ale także odporne na korozję — a tym samym na wodę morską.

Prezentuj produkty w dowolnym miejscu i czasie

Zalety prezentacji produktów w metaverse są oczywiste dla H+B technics.

Dzięki iguverse możemy prezentować nasze produkty szybko, a przede wszystkim znacznie bardziej elastycznie – podkreśla Jan Olfenbüttel, szef marketingu w H+B technics.Na przykład, dla wielu naszych rozwiązań nie jest możliwe wystawienie prawdziwego produktu na stanowisku targowym. Zamiast tego korzystamy z modeli targowych. Możemy jednak znacznie lepiej zaprezentować nasze produkty w iguverse i ożywić je z bliska.

H+B technics zademonstrowało modele 3D w iguverse po raz pierwszy w listopadzie ubiegłego roku na METS Trade 2023, wiodących europejskich targach sprzętu i technologii morskich w Amsterdamie. Odwiedzający bardzo pozytywnie zareagowali na ofertę. W związku z tym firma zdecydowała się zaprezentować iguverse na targach żeglarskich boot w Düsseldorfie, w dniach 20–28 stycznia (hala 7A, stanowisku E16), zamiast inwestować w nowy model targowy. 

Nowy model 3D można łatwo zintegrować z VR na każde targi. Dzięki temu możemy wystawić znacznie więcej nawet na małych targach bez dużej powierzchni stanowiska – mówi Olfenbüttel. – Początkowo byłem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, ale okazało się, że się myliłem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług igus, a dzięki VR współpraca była jeszcze łatwiejsza i bardziej elastyczna. Zmiany w modelach można wprowadzać szybko i łatwo. A kiedy już zapoznasz się z iguverse, jest to naprawdę intuicyjne.

W przyszłości cyfrowa platforma współpracy igus nie tylko zrewolucjonizuje prezentację produktów, ale także inżynierię. 

– Chcemy umożliwić klientom z całego świata opracowywanie całych maszyn i systemów w VR wraz z inżynierami i kierownikami projektów — w jeszcze szybszy, wydajniejszy i bardziej zrównoważony sposób niż jest to obecnie możliwe – podsumowuje Thull.

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę