Ruszyła 10. edycja konkursu manus

igus
Reklama
Reklama

Firma igus już po raz dziesiąty organizuje konkurs manus, którego celem jest promowanie rozwiązań, w których wykorzystane zostaną polimerowe łożyska. Nagrodzone zostaną te aplikacje, które będą się wyróżniać pod względem technicznymi, ekonomicznym oraz konstrukcyjnym.

Firma igus poprzez organizowany co dwa lata konkurs manus chce demonstrować techniczną przewagę elementów maszyn wykonanych z tworzyw sztucznych, gdzie niepozorna polimerowa tuleja trwale rozwiązała wieloletni problem maszyny, bądź też gdzie jedynie zastosowanie łożysk polimerowych umożliwiło pracę aplikacji lub znacząco udoskonaliło jej funkcjonowanie.

Reklama

W ramach konkursu, oprócz złotej, srebrnej i brązowej nagrody, po raz pierwszy przyznana zostanie zielona nagroda manus za aplikację, która będzie charakteryzować się pozytywnym wpływem na środowisko.

Nagrody w konkursie manus 2021:

1. nagroda – złoty manus, certyfikat i nagroda pieniężna w wysokości 5000 euro;
2. nagroda – srebrny manus, certyfikat i nagroda pieniężna w wysokości 2500 euro;
3. nagroda – brązowy manus, certyfikat i nagroda pieniężna w wysokości 1000 euro.

Reklama

Nowość: zielony manus, certyfikat i nagroda pieniężna w wysokości 1000 euro.

Jak co roku, poza edycją międzynarodową odbędzie się także konkurs lokalny i przyznane zostaną polskie nagrody manus 2021. Również spośród wszystkich zgłoszonych aplikacji z Polski wybrane zostaną najciekawsze propozycje, których twórcy otrzymają także atrakcyjne nagrody.

Zgłoszenia przyjmowane są do 12 lutego 2021 r.

Źródło: igus

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama