Igus na Targach Stom-Tool 2024

Igus na Targach Stom-Tool 2024 igus

W dniach 19 – 22 marca 2024 roku odbywają się w Kielcach jedne z najważniejszych targów branży obróbki metali w Polsce - Stom-Tool. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję dla firm, aby zaprezentować najnowsze osiągnięcia technologiczne oraz nowoczesne rozwiązania dla przemysłu obrabiarkowego. Wśród wystawców pojawi się również firma igus, specjalizująca się w produkcji innowacyjnych rozwiązań z tworzyw sztucznych. igus jest znanym na rynku producentem łożysk i prowadników kablowych z polimerów. Również w przypadku obrabiarek, zastosowania technologii firmy mogą być bardzo szerokie.

Powiązane firmy

Naszym hasłem na tegorocznych targach Stom-Tool jest Enjoyneering, czyli idea pokazywania najnowszych technologii w bardziej przystępny sposób, a testowanie naszych produktów może dać wiele radości. Nasi goście będą mogli sprawdzić produkty igusa w wirtualnej rzeczywistości, zdalnie przenosząc się do konkretnych aplikacji z każdej dziedziny przemysłu. Dla tych, którzy będą chcieli się trochę rozruszać, mamy dodatkową atrakcję – igus bike, czyli polimerowy rower, zbudowany na naszych własnych komponentach. Na stoisku będzie możliwość przetestowania jazdy w wirtualnym wyścigu. Oprócz tego zaprezentujemy nowości produktowe, wiele rozwiązań będzie można zobaczyć w ruchu – mówi Karo Lenkiewicz, Manager Produktu Readychain & Readycable firmy igus.

Na tegorocznych targach Stom-Tool w Kielcach firma igus zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania dla przemysłu metalowego. Wśród nich znajdą się między innymi prowadniki kablowe, które pozwalają na bezpieczne prowadzenie przewodów w trudnych warunkach przemysłowych, np. przy dużej prędkości lub w przypadku występowania wibracji, oraz wersje kryte, szczelne, zabezpieczające przed wiórami. Prowadniki te charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji.

Na stoisku igus, bogato wyposażonym w maszyny oraz produkty stosowane w branży obrabiarkowej, można będzie zobaczyć, dotknąć i wypróbować liczne elementy, ale również porozmawiać z ekspertami produktowymi, otrzymać poradę, wycenę lub gotowe rozwiązanie. Ponadto każdego odwiedzającego igus poczęstuje pyszną, świeżo paloną kawą lub możliwość wypróbowania okularów VR z aplikacjami pomagającymi testować różne rozwiązania w wirtualnej rzeczywistości iguverse.

Jest to platforma VR, która pozwala na wirtualną eksplorację produktów i rozwiązań igus. Dzięki iguverse, użytkownicy mogą zobaczyć produkty w akcji, a także nauczyć się, jak je instalować i konfigurować. Wirtualny świat iguverse składa się z trzech podstawowych elementów: platformy, biblioteki produktów oraz narzędzi do projektowania i symulacji. Platforma umożliwia użytkownikom wchodzenie w interakcje z produktami i rozwiązaniami firmy w wirtualnej rzeczywistości. Biblioteka produktów zawiera setki produktów igus, które użytkownicy mogą wykorzystać do projektowania i symulacji aplikacji. Narzędzia do projektowania i symulacji pozwalają na stworzenie aplikacji w wirtualnym świecie iguverse, która jest dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkowników. 

iguverse to także inwestycja w przyszłość i rozwój technologiczny. Wirtualny świat iguverse pozwala na eksplorowanie nowych możliwości i rozwiązań, które mogą zostać wykorzystane w przyszłych projektach i aplikacjach. Dzięki temu igus może pozostać liderem w dziedzinie rozwoju technologicznego i innowacji. 

W ofercie produktowej prezentowanej na targach będzie można znaleźć m.in.:

e-prowadnik E4Q.64L

Lekki, o dużych wysokościach wewnętrznych. Najlepsze połączenie siły i niskiej masy. Stworzony w oparciu o udany model E4Q, dostępny jest teraz pierwszy rozmiar wariantu L o wysokości wewnętrznej 64 mm. Łatwe otwieranie ręczne dzięki szybko otwierającej się poprzeczce. Używane są poprzeczki E4Q.58/82, tak więc pełne spektrum szerokości jest bezpośrednio dostępne. Biomechaniczna konstrukcja zwiększa wytrzymałość i wydłuża żywotność przy jednoczesnej redukcji masy. Szybko otwierające się poprzeczki pozwalają na łatwe i intuicyjne otwieranie/zamykanie e-prowadnika.

4 lata gwarancji na przewody chainflex

Unikalna gwarancja chainflex została przedłużona do 4 lat. Deklaracje te zapewniają niezawodność i bezpieczeństwo planowania dla całego procesu inwestycyjnego. Obietnica gwarancji opiera się na 30-letnim doświadczeniu igus i danych zebranych podczas testów w największym laboratorium przewodów i prowadników kablowych, działającym na powierzchni 3 800 m².

łożyska iglidur PRT

iglidur PRT łożyska wieńcowe są gotowymi do instalacji łożyskowanymi pierścieniami do bezsmarowej i bezobsługowej pracy. Konstrukcja nie opiera się na metalowych rolkach lub kulkach, ale na bezobsługowych elementach ślizgowych wykonanych ze sprawdzonych trybologicznie zoptymalizowanych materiałów iglidur w połączeniu z pierścieniami wykonanymi z lekkiego anodowanego aluminium lub stali nierdzewnej. Materiały iglidur mogą być stosowane uniwersalnie i umożliwiają stosowanie w aplikacjach wymagających wysokich temperatur, wilgoci lub kontaktu z chemikaliami, a także w przemyśle spożywczym.

To tylko przykłady kilku produktów z szerokiej gamy, jaka zostanie zaprezentowana na targach Stom-Tool przez firmę igus. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia przedstawicieli firmy igus na stoisku 21 w hali C. Gotowe do prezentacji maszyny oraz eksperci, z którymi można przeprowadzić rozmowy przy pysznej kawie prosto od baristy, już czekają. 

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę