Szybki napęd za niewielką cenę: nowy przewód igus do silników SEW i Siemens

igus
Reklama
Reklama

Firma igus wprowadziła do swojej oferty nowy, gotowy do podłączenia, bardzo elastyczny, hybrydowy przewód chainflex do e-prowadników, dostępny z 36-miesięczną gwarancją.

Dla silników SEW i Siemens firma igus opracowała CF280.UL.H, nowy przewód hybrydowy specjalnie do zastosowania w e-prowadniku. Użytkownicy intralogistyki, konstrukcji obrabiarek lub przemysłu motoryzacyjnego mogą teraz polegać na rozwiązaniu z 36-miesięczną gwarancją kupionym na metry lub dostarczonym jako gotowe do podłączenia readycable.

Aby napędzać silniki, wielu inżynierów coraz częściej staje twarzą w twarz z przewodami hybrydowymi. W tych rozwiązaniach napędowych zasilanie i inne funkcje działają na pojedynczym przewodzie. W ten sposób, na przykład, producent napędów Siemens zastępuje przewód enkodera żyłami BUS'owym i dodaje go do żył zasilających. Eliminuje to konieczność okablowania z osobnym przewodem systemu pomiarowego dla enkodera. Firma igus rozszerzyła swoją nisko-kosztową, hybrydową serię przewodów o model CF280.UL.H, który jest odpowiedni dla silników SEW i Siemensa. Nowy, wysoce elastyczny przewód jest specjalnie zaprojektowany do użycia w e-prowadniku. Nadaje się do zastosowań o promieniu gięcia 10 x d we wszystkich sektorach przemysłu od obrabiarek i motoryzacji po intralogistykę. Nawet temperatura od -25 stopni do +80 stopni Celsjusza nie stanowi dla przewodu problemu. W zależności od specyfikacji producenta, nowy, hybrydowy przewód ma czarny lub pomarańczowy płaszcz zewnętrzny PUR, odporny na działanie oleju, chłodziwa oraz nie podtrzymujący palenia. Pleciony ekran z dużą gęstością krycia zapewnia dobrą ochronę EMC przewodu przez długi okres użytkowania. igus regularnie przeprowadza ciągłe testy na wszystkich rodzajach przewodów w największym na świecie laboratorium, o powierzchni 2750 metrów kwadratowych. W serii testów przy 7,5 x d, przewody hybrydowe przetrwały ponad 8 milionów cykli bez uszkodzeń. Kolejną zaletą nowej serii przewodów jest to, że posiada amerykański atest UL, a także certyfikat EAC i CTP na rynek rosyjski.

Natychmiast dostarczany jako gotowy do podłączenia readycable
Na życzenie klienta firma igus konfekcjonuje wszystkie przewody w odpowiednie złącze. Oferując ponad 4200 przewodów napędowych wykonanych zgodnie z 24 standardami producenta, klient zawsze znajdzie najbardziej ekonomiczny przewód do swojego zastosowania. Wszystkie przewody testowane są po konfekcjonowaniu oraz otrzymują plombę pomiarową. Testując wszystkie przewody chainflex podczas ruchu w rzeczywistych warunkach, firma igus uzyskała wyjątkową pozycję jako jedyny producent na rynku, który oferuje 36-miesięczną gwarancję na cały zakres przewodów.

Reklama

Źródło: igus

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama