igus Polska – Przekładnia Apiro – Nominacja: Best of Industry 2024

igus Polska – Przekładnia Apiro
1.7.2024

Przekładnia Apiro to innowacyjne rozwiązanie inżynieryjne firmy igus, która specjalizuje się w tworzywach sztucznych dla aplikacji ruchomych. Przekładnia ta wykorzystuje modułową konstrukcję, umożliwiającą tworzenie różnorodnych konfiguracji, co pozwala na realizowanie złożonych ruchów mechanicznych i poszczególnych aplikacji w sposób niezwykle kompleksowy i opłacalny.

Produkt: Przekładnia Apiro

Kategoria: Automatyka

Numer do głosowania: A04 

Specyfikacje

  • Materiał: tworzywo sztuczne odporne na zużycie, które zapewnia długą żywotność i minimalne wymagania konserwacyjne. 
  • Modularność: składa się z modułów, które można łatwo łączyć w  różnorodne konfiguracje, takie jak osie liniowe oraz pozwalające na obroty i inne złożone ruchy. 
  • Bezsmarowność: dzięki wykorzystaniu specjalnych polimerów przekładnia nie wymaga smarowania, co czyni ją ekologicznym rozwiązaniem. 
  • Elastyczność: możliwość pracy w różnych pozycjach i pod różnymi kątami, co pozwala na zastosowanie w szerokim zakresie aplikacji.

Powiązane firmy

igus Polska Sp. z o.o.

igus Polska – Przekładnia Apiro – Nominacja: Best of Industry 2024 zdjęcie w treści artykułu

Zastosowania

  1. Automatyka przemysłowa: idealna do automatyzacji procesów produkcyjnych, w których wymagana jest precyzyjna kontrola ruchów. Jej modularność sprawia, że może być stosowana między innymi w  systemach pakowania, modernizacji urządzeń i jako elementy kinematyki robotów. 
  2. Robotyka: umożliwia realizowanie skomplikowanych ruchów i  precyzyjne sterowanie pozycją, zarówno w robotach stacjonarnych, jak i mobilnych. Jest używana do regulacji formatu w przemyśle napojów i branży opakowań, a także w zapewnieniu ruchu wahliwego kamer i skanerów. 
  3. Technologia sceniczna: może być używana w mechanizmach scenicznych, w których wymagana jest cicha i płynna praca, na przykład podnośniki, obrotowe platformy czy inne systemy ruchu. 
  4. Automatyka domowa: może być wykorzystana do sterowania różnymi urządzeniami domu inteligentnego, takimi jak rolety, okna czy drzwi. 

Dzięki swoim unikalnym cechom, przekładnia Apiro firmy igus jest wszechstronnym i niezawodnym rozwiązaniem dla wielu branż, zapewniając efektywność i oszczędność kosztów eksploatacji.

igus Polska Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C, 02-234 Warszawaul.
tel. 22 316 36 30
e-mail: info-pl@igus.net, 
www.igus.pl

Prezentacja firmowa

Konkurs

Zagłosuj na ten produkt w konkursie Best of Industry 2024 w kategorii Automatyka

igus Polska Sp. z o.o.

igus Polska Sp. z o.o.

Historia firmy igus rozpoczyna się 15 października 1964 r. od Güntera Blase i podwójnego garażu w Kolonii- Mülheim. Przez pierwsze dwadzieścia lat dostarczaliśmy złożone elementy z polimerów do zastosowań technicznych. W roku 1983 Frank Blase uruchomił własne linie produktów: e-prowadniki Przewodów oraz Łożyska Polimerowe, które obsługuje sieć inżynierów sprzedaży rozmieszczonych na całym świecie. Między rokiem 1985 a 2013 zwiększyliśmy liczbę pracowników od 40 do ponad 2150. W nadchodzących latach będziemy ekspansywnie inwestować. Szanse zawdzięczamy nowoczesnym materiałom!

Firma igus istnieje w Polsce od 1997 r. Zajmujemy się sprzedażą produktów z tworzyw sztucznych. igus® to czołowy producent e-prowadników kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych. Produkty igus® ciągle udowadniają, że jakościowo i cenowo są najlepsze. Poprzez swoje 40-letnie doświadczenie w produkcji elementów z tworzyw sztucznych, innowacyjność i rozwój firmy igus® dostarcza najlepsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania praktyczne i ekonomiczne dla wszystkich gałęzi przemysłu. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na zaspokojenie potrzeb klienta jak również na stwarzanie nowych aplikacji z tworzyw sztucznych. Naszą ideą jest zadowolenie klienta oraz jego pełna satysfakcja. Oprócz biura w Warszawie posiadamy przedstawicielstwa handlowe z wykwalifikowanymi inżynierami sprzedaży w całej Polsce.

OFERTA FIRMY IGUS

Łożyska ślizgowe
Bezsmarowne tulejki ślizgowe iglidur i łożyska przegubowe igubal, w skład których wchodzą głowice przegubowe, głowice widłowe, łożyska stojakowe, kołnierzowe, przeguby kątowe i czasze kuliste. Polimerowe łożyska kulkowe xiros o bardzo wysokiej wydajności, bezobsługowe i bezsmarowne

Łożyska liniowe
Wersje miniaturowe, samonośne, okrągłe i kwadratowe, które mogą być stosowane niemal we wszystkich branżach. Prowadnice liniowe z elementami ślizgowymi z tribopolimeru, dzięki czemu obciążenie rozkłada się na większą powierzchnię. Nie wymagające smarowania - pracują w 100% na sucho i charakteryzują się niskim tarciem oraz zużyciem nawet przy dużych obciążeniach, a także niewrażliwością na pracę w środowisku zanieczyszczonym. Odporne na środki chemiczne i korozję,ce a także cechują się bardzo dobrym tłumieniem drgań i cichą pracą.

Systemy zasilania
Szeroki asortyment specjalnych, elastycznych przewodów chainflex. Kable sterownicze, do transmisji danych, światłowody, koncentryczne, czujnikowe, BUS’owe, serwoprzewody oraz silnikowe. Również jako przewody konfekcjonowane wraz z wybranymi złączami. Dostępne także w formie readycable (z zarobionymi wtyczkami) - przygotowane do podłączenia do e-prowadników kabli. Systemy zasilania (kable z e-prowadnikami) mogą pracować w wariancie samonośnym na dystansach do kilku metrów, np. w obrabiarkach, maszynach pakujących, ploterach, a w wariancie ślizgowym nawet do kilkuset metrów - np. przy zasilaniu i sterowaniu suwnic.

Profil Firmy

igus Polska Sp. z o.o.

Konkurs

Zagłosuj na ten produkt w konkursie Best of Industry 2024 w kategorii Automatyka