Nowy proszek łożyskowy do pokrywania metalowych powierzchni

Nowy proszek łożyskowy do pokrywania metalowych powierzchni igus

W systemach dozujących, na przenośnikach taśmowych czy w technologii etykietowania: we wszystkich tych miejscach można znaleźć części narażone na tarcie i zużycie. Aby zwiększyć żywotność metalowych elementów, firma igus opracowała polimerowy proszek IC-05 o żywotności 4-krotnie dłuższej niż IC-01.

Natryskiwany trybopolimer IC-05 chroni wrażliwe i niewielkie punkty łożyskowe, a także powierzchnie ślizgowe. Podczas testu materiał ten wykazał 4-krotnie dłuższą żywotność w porównaniu z powłoką proszkową wykonaną z materiału iglidur IC-01.

Powiązane firmy

igus Polska Sp. z o.o.

Ponadto polimer IC-05 o wysokiej wydajności spełnia wymagania FDA oraz przepisy EU10/2011 i dlatego dobrze nadaje się też do kontaktu z żywnością. Jego niebieski kolor sprawia, że jest optycznie wykrywalny. Materiał ten nie tylko znacznie zmniejsza współczynnik tarcia powlekanych części i zwiększa żywotność oraz dostępność urządzeń, ale także poprawia bezpieczeństwo produktów i obniża koszty - dzięki wyeliminowaniu smarów.

Materiał proszkowy może być natryskiwany na wymagane elementy przez użytkownika lub przez firmę igus. Dostępne są grubości warstw oscylujące od 60 do 120 µm. Ponadto sprawdzoną metodą, szczególnie w miejscach, gdzie nie ma miejsca na łożyska ślizgowe, jest powlekanie elementów ruchomych narażonych na zużycie. Ponadto, oprócz IC-05, firma igus oferuje 5 innych materiałów powłokowych, na przykład do zastosowań w zakresie wysokich temperatur lub o wysokiej odporności chemicznej.

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę