Platforma robotyki RBTX jest już dostępna w 18 krajach

Platforma robotyki RBTX jest już dostępna w 18 krajach igus

Wspierana przez firmę igus, platforma RBTX wciąż rozszerza oferty międzynarodowe, sprawiając, że Ekonomiczna Automatyzacja jest dostępna w dziesięciu dodatkowych krajach

Ekonomiczna Automatyzacja igus odzwierciedla determinację firmy w obniżaniu barier wejścia w erę automatyzacji. RBTX.com jest częścią tego wysiłku od 2019. Platforma robotyki pomaga zainteresowanym znaleźć odpowiednie rozwiązanie automatyzacji dla ich indywidualnej aplikacji tak łatwo, szybko i tanio, jak to tylko możliwe. Wcześniej RBTX było dostępne w ośmiu krajach. Teraz firma igus rozszerza asortyment i uruchamia platformę robotyki w dziesięciu dodatkowych krajach, a wkrótce w trzech kolejnych.

Powiązane firmy

igus Polska Sp. z o.o.

Aby zapewnić sobie konkurencyjność, coraz więcej firm automatyzuje swoje procesy. Jednak koszty inwestycji (zwykle wysokie) oraz brak specjalistycznej wiedzy nadal często stanowią w tym przeszkodę – zwłaszcza dla małych i średnich firm. To właśnie tutaj w grę wkracza RBTX wspierana przez firmę igus: oferta obejmuje platformę online dla ekonomicznych części robotów i kompletne rozwiązania, usługę zdalnej integracji RBTXpert oraz obszary testowe w różnych miejscach na całym świecie, gdzie planowane aplikacje klientów mogą być przetestowane na żywo przed zakupem. Wynika to z naszej zasady: „przetestuj, zanim zainwestujesz". RBTX sprawia, że automatyzacja jest dostępna dla wszystkich – piekarni, laboratoriów farmaceutycznych i producentów oryginalnego wyposażenia samochodów. 

Nasza platforma online RBTX znacznie się rozwinęła w ostatnim roku – informuje Alexander Mühlens, szef działu technologii automatyzacji i robotyki w firmie igus. – Rozpoczęliśmy projekt w Niemczech w 2019. Ponieważ nasza oferta została dobrze przyjęta, a zapotrzebowanie stale rośnie, w ostatnich latach rozszerzyliśmy ofertę RBTX na Austrię, Francję, Wielką Brytanię, USA, Kanadę, Indie i Singapur. Wciąż jednak pracujemy nad aktywnością w innych krajach, aby sprawić, że Ekonomiczna Automatyzacja stanie się bardziej dostępna na całym świecie. Właśnie dlatego od tej pory oferujemy RBTX w kolejnych dziesięciu krajach: Polska, Szwajcaria, Dania, Włochy, Japonia, Chiny, Tajwan, Korea Południowa, Wietnam i Tajlandia. Wkrótce pojawią się trzy kolejne: Hiszpania, Brazylia i Turcja.

Szybka integracja robotów z usługami zdalnymi rozkwita

Na RBTX.com, zainteresowani mają obecnie dostęp do ponad 300 indywidualnych komponentów robotyki od 78 producentów i ponad 150 kompletnych rozwiązań z rzeczywistych zastosowań – w tym gwarantowana kompatybilność sprzętu i oprogramowania. Rynek online oferuje również miejsce, w którym ludzie i roboty mogą się spotkać. W strefie testów dla klientów, mogą oni współpracować z RBTXpert w ramach usługi zdalnego integratora, aby sprawdzić wykonalność planowanej aplikacji. RBTXpert podczas rozmowy wideo udziela indywidualnych porad osobom zainteresowanym automatyzacją. 

W samych Niemczech realizujemy do 30 projektów tygodniowo. Mamy również obszary testowe na miejscu w wielu innych krajach, dzięki czemu RBTXpert może zaoferować wsparcie w różnych językach i strefach czasowych – stwierdza Alexander Mühlens. – Dzięki temu jeszcze więcej zainteresowanych na całym świecie ma bezpośredni dostęp do szerokiej gamy ekonomicznej robotyki. 

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę