Wirtualne stoisko i ponad 120 innowacyjnych nowości igusa

Wirtualne stoisko i ponad 120 innowacyjnych nowości igusa igus

Internetowe targi stworzone przez firmę igus, które miały stanowić cyfrowe wsparcie w czasach pandemii, przyciągnęły już ponad 10 000 potencjalnych klientów.

Firma igus w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy wprowadziła na rynek ponad 120 innowacyjnych produktów ze swojego 400-metrowego stoiska wybudowanego w siedzibie firmy w niemieckiej Kolonii. Wśród wielu gości na wirtualnym stoisku igusa nie brakowało również klientów z Polski, z którymi wiele spotkań odbył m.in. Radomir Ochocki, dyrektor zarządzający firmy igus Polska.

Na spotkania zazwyczaj zapraszamy eksperta ds. produktu z Kolonii, który jest naszymi oczami na stoisku i zabiera nas w trasę. Chociaż wolimy kontakt twarzą w twarz, ta cyfrowa alternatywa okazała się popularna i skuteczna, a od jej wprowadzenia na naszych targach powitaliśmy już ponad 10 000 klientów z całego świata – komentuje Radomir Ochocki. – Kiedy w wyniku pandemii kolejne targi były odwoływane, szybko stało się jasne, że musimy działać niestandardowo i zaprojektować alternatywę, która będzie jak najbardziej zbliżona do prawdziwej wystawy. Te targi online są teraz kluczowym elementem wsparcia cyfrowego, które oferujemy naszym klientom.

Internetowa wystawa „technologia w górę, koszty w dół. To nasza praca” prezentuje ofertę igus, która obejmuje m.in. rozwiązania do niskokosztowej automatyzacji, technologię łożysk ślizgowych oraz system autoglide 5, który bezpiecznie prowadzi kable i węże na duże odległości, będąc jednocześnie ekonomicznym rozwiązaniem. To tu odbyły się konferencje prasowe, premiery produktów i rozstrzygnięcie konkursu vector 2020, który honoruje inspirujące rozwiązania z zakresu systemów e-prowadnikowych z przewodami. Zorganizowane zostały również seminaria online, podczas których klienci mogli dowiedzieć się o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie trybopolimerów – od planowania projektów przez wsparcie montażowe, po recykling i metody druku 3D.

Na standardowych targach zwykle muszę czekać na swoją kolej, zaś tu jest inaczej. Można łatwo i szybko zarezerwować termin, a prezentacja produktu jest zwięzła i dostosowana do moich potrzeb – skomentował taką formę prezentacji produktów jeden z klientów, który odwiedził wirtualne targi igus.

Oprócz 10 000 spotkań z klientami, ponad 53 000 odwiedzających przeszło przez wirtualną wersję stoiska igus, które jest online’owym odzwierciedleniem tej rzeczywistej wystawy.

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę