Nowy prowadnik kablowy igus – snapchain 2.0

Nowy prowadnik kablowy igus – snapchain 2.0 igus

Rzeczy nie muszą być drogie. Dotyczy to nie tylko sklepów spożywczych, ale także prowadników kablowych. Najprostsze produkty często nie tylko kosztują najmniej, ale także reprezentują najlepszą technologię. igus opracował snapchain 2.0 specjalnie dla zestawów przewodów płaskich i takich o niskim naprężeniu. System zasilania składa się tylko z jednego ogniwa bocznego, do którego można przymocować przewody za pomocą opasek zaciskowych. Wykonany jest w całości z recyklatu, dzięki czemu jest rozwiązaniem zrównoważonym.

Powiązane firmy

igus Polska Sp. z o.o.

W systemach kas i szuflad, meblach biurowych, a nawet automatach do gier, jest bardzo mało miejsca na niezawodne prowadzenie energii. Aby rozwiązać ten problem, igus opracował prowadnik snapchain 20 lat temu. Składa się tylko z jednego ogniwa bocznego, do którego są przymocowane przewody i prowadzone w określonym promieniu gięcia. Może zmieścić się w ciasnych przestrzeniach i sprawdził się w tysiącach zastosowań na całym świecie. Teraz igus udoskonalił snapchain

Chcielibyśmy zapewnić naszym klientom jeszcze większą elastyczność w konfekcjonowaniu prowadników. Dlatego zmieniliśmy konstrukcję tak, aby przewody można było teraz łatwo przymocować za pomocą standardowych opasek zaciskowych – wyjaśnia Rafał Wach, Manager Produktu e-prowadników w igus. 

Grzebień do montażu przewodów wystarczy włożyć do ogniwa bocznego, poprowadzić wokół zestawu przewodów i zamknąć. Kolejną specjalną cechą snapchain 2.0 jest to, że jego standardowa wersja jest wykonana z recyklatu igumid CG.

Od starego do nowego

Materiał igumid CG pochodzi w całości z recyklingu prowadników kablowych. W ramach programu Chainge, igus od 2019 r. przyjmuje zużyte prowadniki kablowe, niezależnie od producenta. Materiał jest następnie sortowany według typu, czyszczony i przywracany do nowej jakości podczas jednego procesu. Materiał staje się materiałem igumid CG, który jest z powodzeniem stosowany w serii prowadników kablowych cradle-chain serii E2.1 od wiosny 2022. Liczne serie testów w wewnętrznym laboratorium o powierzchni 3800 metrów kwadratowych w siedzibie igus w Kolonii potwierdziły jego wytrzymałość na rozciąganie i moment zrywający. e-prowadniki z materiałów pochodzących z recyklingu wnoszą cenny wkład w ochronę zasobów, promując gospodarkę o obiegu zamkniętym. Zgodnie z Deklaracją Środowiskową Produktu, ten zrównoważony cykl surowcowy zmniejsza również emisję CO2 o 28%. 

Snapchain 2.0 to opłacalny, wszechstronny zestaw. Zapewnia on naszym klientom produkt, który jest niezawodny, trwały i szybki w montażu. Jest to druga seria prowadników, których standardową wersję wykonujemy z naszych materiałów pochodzących z recyklingu. Pod koniec żywotności można go również w całości poddać recyklingowi — mówi Weller.

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę