Nowe łożyska liniowe drylin

Nowe łożyska liniowe drylin igus

Aby móc precyzyjnie przesuwać łożyska liniowe na wałkach, firma igus opracowała serię W360CM. Nowe, polimerowe łożyska liniowe składają się z aluminiowej oprawy i cienkiej wkładki, które zapewniają płynną oraz cichą pracę w połączeniu z wysoką sztywnością. Łożyska nie posiadają praktycznie żadnego luzu i umożliwiają precyzyjne ruchy.

Wymiary nowej serii odpowiadają metalowym tulejom kulkowym, dzięki czemu można je wymieniać 1:1 w prosty sposób. Prowadnice liniowe są stosowane wszędzie tam, gdzie towary muszą być przenoszone z punktu A do punktu B lub w zastosowaniach, gdzie elementy maszyny wymagają regulacji. Precyzja odgrywa często istotną rolę dla użytkowników, na przykład w stolikach mikroskopowych lub w urządzeniach rentgenowskich, dlatego specjalista w dziedzinie motion plastics, firma igus, opracowała teraz liniowe łożyska ślizgowe serii W360CM.

Powiązane firmy

igus Polska Sp. z o.o.

Gwarantują najwyższą precyzję i sztywność wśród rozwiązań drylin R. Długotrwałe elementy ślizgowe łożysk charakteryzują się niewielką grubością ścianek i wysoką wytrzymałością, a dzięki produkcji metodą formowania wtryskowego stają się niezwykle ekonomiczne. Materiał iglidur W360 umożliwia bardzo cichą i płynną pracę oraz jest odpowiedni do pracy w temperaturze od 0 do 50°C. Dzięki niewielkiej grubości ścianek i większej wytrzymałości materiału łożyska liniowe zapewniają niewielki luz łożyskowy w punkcie działania ze względu na zmniejszoną elastyczność. Nowe łożyska, podobnie jak wszystkie łożyska ślizgowe i liniowe firmy igus, są bezsmarowe, a tym samym nie tworzy się na nich tzw. pasta ścierna oraz nie wymagają one konserwacji.

Łożyska liniowe W360CM mogą być łatwo montowane we wszystkich oprawach drylin, jak również we wszystkich standardowych gniazdach dla liniowych tulei kulkowych. Oznacza to, że rozwiązania oparte na kulkach mogą być zamieniane w stosunku 1:1, bez dodatkowych modyfikacji konstrukcyjnych, przy użyciu bezobsługowego rozwiązania. Konstrukcja nowych łożysk liniowych jest prosta: tuleje są wciskane w oprawę do momentu osadzenia kołnierza na końcu wkładki w rowku. Dzięki temu wkładki są zabezpieczone przed przemieszczaniem się nawet przy wysokich obciążeniach i temperaturach. Nowa seria drylin R przekonała również podczas testów w wewnętrznym laboratorium igus o powierzchni 3800 m2. Pomiary sprawdzające luz i precyzję wykazały, że łożyska serii W360CM radziły sobie znacznie lepiej niż powlekane łożyska liniowe.

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę