Pozycjonowanie gotowych do montażu prowadników kablowych

Pozycjonowanie gotowych do montażu prowadników kablowych igus

Jeśli maszyny lub systemy są w trakcie przestoju, kosztuje to zakłady produkcyjne cenny czas i pieniądze. Aby ułatwić klientom montaż systemów prowadzenia energii i skrócić czas montażu, igus oferuje usługę readychain ze zmontowanymi systemami składającymi się z prowadnika, przewodów, złącza i wielu innych elementów. Prowadnik kablowy jest wypełniony, w pełni konfekcjonowany wraz ze złączami, sprawdzony pod kątem jakości i dostarczany w stanie gotowym do montażu, na życzenie w dokładnej pozycji montażowej. igus uzupełnia teraz tę usługę o nowego "pomocnika montażowego": fast positioner. To proste narzędzie sprawia, że obsługa gotowych do montażu e-prowadników staje się jeszcze łatwiejsza.

Powiązane firmy

igus Polska Sp. z o.o.

W dzisiejszym świecie wszystko dzieje się szybko, a czas jest bezcenny, zwłaszcza w przypadku obsługi maszyn i systemów. Wydajne przepływy pracy oraz innowacyjne rozwiązania, które oszczędzają czas i zasoby, są zatem niezbędne. 

Klienci odnoszą korzyści nie tylko w przypadku profesjonalnych prac, takich jak przycinanie na długość, montaż i testowanie przewodów. Skraca się również czas montażu, co zwiększa produktywność.

Ważne jest dla nas dostarczenie nie tylko produktu, ale kompletnego rozwiązania – mówi  Karol Lenkiewicz, manager produktu readychain i readycable w igusMyślimy również o procesach poprzedzających i następczych oraz chcemy je aktywnie ulepszać. Z tego powodu dodaliśmy do naszej usługi proste narzędzie, które oferuje ogromną wartość dodaną: fast positioner. Sprawia, że obsługa i precyzyjne pozycjonowanie gotowych do montażu systemów e-prowadników są jeszcze łatwiejsze, bezpieczniejsze i szybsze.

igus dostarcza gotowe prowadniki readychain wraz z fast positioner we wstępnie ustawionej pozycji montażowej. Dla klienta oznacza to po prostu: rozpakowanie, ustawienie, odłączenie fast positioner  i e-prowadnik jest gotowy do montażu. Nie ma potrzeby stosowania żadnych innych narzędzi ani obsługi przez kilka osób. Ułatwia to i przyspiesza instalację.

Indywidualne i zrównoważone rozwiązanie

Produkujemy części indywidualne szybkiego pozycjonera przy użyciu druku 3D. Są one precyzyjnie dostosowane do wymagań klienta — w tym indywidualnego wyboru koloru i nadruku jako pomocy w identyfikacji – podkreśla Lenkiewicz. 

Mogą one zostać umieszczone między górną oraz dolną częścią prowadnika kablowego i zamocowane za pomocą opasek przewodowych. Usuwanie po umieszczeniu jest równie proste. Ponadto materiał może być regranulowany i poddawany recyklingowi. Możliwe jest również wykonanie szybkiego pozycjonera ze zrównoważonych materiałów, takich jak skrobia kukurydziana. Materiał jest zarówno bardzo wytrzymały, jak i lekki. Nie rdzewieje i nadaje się do kompostowania, w zależności od materiału źródłowego.

Kompletne rozwiązanie z jednego źródła

igus zajmuje się projektowaniem, produkcją i konfekcjonowaniem na miejscu. W związku z tym czasy przetwarzania są krótkie, a dostawy szybkie. Fast positioner, najnowszy dodatek do usługi readychain, jest nie tylko uchwytem do przenoszenia, ale służy również jako urządzenie mocujące, dzięki czemu e-prowadnik jest zawsze w idealnej pozycji montażowej. 

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę