Szybka wymiana danych z nowym przewodem BUS'owym CAN firmy igus

igus

Systemy BUS'owe są coraz częściej wykorzystywane w automatyce, ponieważ zapewniają szybką i niezawodną wymianę danych, oszczędzając miejsce, a tym samym pieniądze. Aby sprostać tym potrzebom, firma igus opracowała nowy przewód BUS'owy CAN do zastosowań w bardzo dynamicznych e-prowadnikach, na przykład w obrabiarkach.

Jest on dostępny z płaszczem zewnętrznym, bardzo odpornym na ścieranie z PVC lub olejoodpornym z PUR. Obie opcje przewodów posiadają certyfikaty EAC i CTP, co upraszcza handel z rynkiem rosyjskim.

Powiązane firmy

igus Polska Sp. z o.o.

Zapotrzebowanie na systemy typu Controller Area Network (CAN) stale rośnie, dążąc do standaryzacji wymiany danych. Zapewniają one bezproblemową współpracę systemów elektronicznych między sobą, takich jak jednostki sterujące lub inteligentne czujniki. Umożliwia to ekonomiczne wdrażanie złożonych systemów, a diagnostykę między systemami można przeprowadzać jednocześnie w kilku jednostkach ECU.

Nowy przewód BUS'owy CAN firmy igus gwarantuje wysoką niezawodność transmisji danych, nawet przy bardzo dużym obciążeniu przewodu podczas ruchu, na przykład w przypadku użycia w e-prowadniku. Nowy, ekonomiczny przewód BUS'owy dostępny jest w dwóch wersjach płaszczów zewnętrznych - CFBUS.PVC.020 z odpornym na ścieranie PVC lub CFBUS.PUR.020 z wysoce odpornym na olej PUR. Podobnie jak w przypadku przewodów firmy igus, nowe przewody BUS'owe CAN zostały również przetestowane w wewnętrznym laboratorium testowym o powierzchni 2750 metrów kwadratowych. To sprawia, że firma igus jako jedyny producent na rynku oferuje 36-miesięczną gwarancję na cały asortyment przewodów. Nowe przewody są używane w maszynach do przetwarzania i obrabiarkach, a także w zastosowaniach niskotemperaturowych. Aby ułatwić handel z Rosją, oba przewody posiadają certyfikaty CTP i EAC.

Przewody chainflex z zatwierdzeniami są niezawodne i oszczędzają pieniądze
Z ponad 1300 rodzajami igus oferuje najszerszy zakres przewodów do e-prowadnika z międzynarodowymi certyfikatami, w tym także przewody z certyfikatami EAC i CTP. Certyfikat EAC jest oficjalnym dowodem na to, że importowane maszyny lub komponenty do urządzeń produkcyjnych są zgodne ze zharmonizowanymi przepisami technicznymi (TR ZU) uczestniczących krajów Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EAEU). Standard CTP skupia się na właściwościach ogniowych przewodów i ognioodporności zastosowanych materiałów. Te dwa certyfikaty mają na celu uproszczenie relacji biznesowych.

Dzięki certyfikatom EAC i CTP, firmy eksportujące do Rosji lub państw członkowskich EAEU mogą szybciej uzyskać swoje maszyny i urządzenia poprzez odprawę celną i rozpocząć rozruch u klienta końcowego natychmiast po ponownym montażu. Mając zarówno certyfikat EAC, jak i CTP, kompleksowa kontrola wszystkich wymagań prawnych dotyczących wszystkich komponentów maszyny produkcyjnej odbywa się szybko i bezproblemowo. Korzystając z certyfikowanych przewodów chainflex, firmy mogą zaoszczędzić czas i pieniądze w urzędzie celnym. Dodatkową zaletą obu certyfikatów jest to, że nowe i używane maszyny oraz urządzenia mogą być przemieszczane i sprzedawane za granicą we wszystkich państwach członkowskich Unii Celnej. Dalsze krajowe certyfikaty zgodności, za pośrednictwem GOST-R, TR lub GOST-K, nie są już wymagane w przypadku certyfikatów EAC i CTP.

Źródło: igus

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 10/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę