Kolejna odsłona EPLAN Data Portal

Reklama
Reklama

 

Zintegrowana przeglądarka 3D, nowy panel z logami producentów, dodatkowi producenci oraz zaktualizowane katalogi komponentów: EPLAN Data Portal od sierpnia 2014 jest dostępny w nowej wersji zapewniającej użytkownikom rozszerzoną funkcjonalność. Udostępnia teraz 470 000 komponentów i o 20% więcej danych.

Od sierpnia 2014 dostępna jest nowa wersja EPLAN Data Portal, mogąca zapewnić użytkownikom ogromną oszczędność czasu i wyższą jakość projektów. Obecnie, dane 470 000 komponentów wraz z makrami schematów, wymiarami geometrycznymi i dokumentami mogą być importowane automatycznie do projektu inżynieryjnego. Uproszczono to dzięki wprowadzeniu innowacyjnych funkcji, takich jak nowo opracowana przeglądarka 3D pozwalająca na łatwe i szybkie dokonywanie podglądu i oceny komponentów. Umożliwia ona łatwe wyświetlenie kilku widoków, na przykład frontowego, bocznego lub izometrycznego pojedynczym kliknięciem myszki. Funkcje płynnego obrotu i powiększenia pozwalają łatwo generować zindywidualizowane, szczegółowe widoki. Korzyści dla użytkownika są oczywiste: wstawiając część do projektu otrzymuje on niezawodne wsparcie decyzyjne pozwalające ocenić, czy np. dany komponent pasuje do proponowanej szafy sterowniczej.

Innowacyjna obsługa z funkcją sprzężenia zwrotnego
Zoptymalizowano również panel w EPLAN Data Portal. Zaadaptowano loga wszystkich 66 producentów ułożone w tabelę, co pozwala przyspieszyć nawigację. Rozszerzono funkcję sprzężenia zwrotnego. Użytkownicy mogą wysyłać z aplikacji bezpośrednie powiadomienia do producentów, na przykład odnośnie brakujących komponentów lub błędnej reprezentacji.
To oznacza stale rosnącą jakość danych. Zyskują na tym również producenci: funkcja sprzężenia zwrotnego tworzy bezpośrednią linię zwrotną do użytkownika. Producent wie, jak rozwiązać konkretny problem i może optymalnie zareagować na otrzymane powiadomienie. Kolejną nowością w portalu jest poprawiona funkcja wyszukiwania. Zapytania o konkretne artykuły lub oznaczenia są bezpośrednio wyświetlane jako pierwsze wyniki wyszukiwania co oznacza, że właściwy komponent może być odnaleziony szybciej.

66 producentów z ponad 470,000 rekordów
EPLAN Data Portal nie tylko zwiększa funkcjonalność, ale też zapewnia lepszy dostęp do katalogów producentów. Od czasu poprzedniej aktualizacji z początku lipca dodano już pięć nowych katalogów produktów. Kolejnych dziesięć rozszerzono i zaktualizowano. Liczba komponentów zwiększyła się o ponad 20% co oznacza, że w chwili obecnej jest ich ponad 470,000. Nowy włoski producent, Finder jest obecnie reprezentowany w portalu z niemal 700 rekordami. Kolejną nowością jest ifm electronic, udostępniający swoim klientom prawie 500 rekordów z zakresu sensorów i systemów ewaluacyjnych. Interesującą propozycją jest nowo zintegrowany konfigurator Vega. Daje on użytkownikowi nie tylko możliwość wyboru spośród standardowych komponentów Vega Grieshaber KG z zakresu technologii pomiarów procesowych, ale też udostępnia opcję indywidualnego doboru i konfiguracji komponentów w zależności od wymogów konkretnego projektu.

Reklama

Zaktualizowane i rozszerzone dane
Producenci, których komponenty były już wcześniej zintegrowane w Data Portal uzupełnili, bądź rozbudowali swoje portfolio. Dla przykładu, Siemens wstawił do Portalu ponad 2100 rekordów elementów z serii 3VA. Oprócz danych komercyjnych i schematów elektrycznych dla EPLAN i dokumentów, dostępne są teraz dane 3D wraz z informacjami produkcyjnymi. Firma SMC Pneumatic zaktualizowała i rozbudowała ofertę produktową. Użytkownicy z sektora mechaniki płynów otrzymują teraz dane różnego rodzaju cylindrów, zaworów i rur z bazy danych obejmującej ponad 15,000 rekordów. Ponadto firmy ABB, General Electric, Icotek, Helukabel, Numatics, Rockwell Automation, Sick i Wieland również zaktualizowały dane swoich produktów do EPLAN Data Portal.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama