Pierwsze w branży, innowacyjne rozwiązania do znakowania kabli i przewodów

Innowacyjne rozwiązania do znakowania kabli i przewodów Coleman International

Firma Markem-Imaje, globalny dostawca systemów znakowania i kodowania, wprowadziła na rynek serię drukarek przemysłowych ink jet 9750 E – pierwsze w branży innowacje do znakowania i kodowania dla produktów przemysłu wytłaczania.

Drukarki 9750 E, 9750 E+ i 9750 Ew+ oferują najbardziej zaawansowane na rynku rozwiązania do oznaczania i kodowania przewodów i kabli. Składają się na to: pierwsza w historii przemysłowa drukarka atramentowa pracująca zarówno z atramentami czarnymi barwnikowymi jak i kolorowymi pigmentowymi oraz zupełnie nowa dedykowana głowica drukująca z kontrolą prędkości strugi (ang. Jet Speed Control), która pozwala zachować prawidłową szerokość i czytelność nadruku na przewodach, unikając efektu „harmonijki” w przypadku kodowania niektórych typów przewodów.

Gama trzech modeli obejmuje m.in. drukarkę 9750 E, zapewniającą elastyczną integrację w środowisku fabryki Przemysłu 4.0, a także jeden z najwyższych wskaźników dostępności. 9750 E jest jedynym koderem z 24-stykowym interfejsem, który można dostosować do dowolnego sygnału wybranego przez producenta (z ponad 70), co przekłada się na łatwe połączenie z linią produkcyjną. Została zaprojektowana z myślą o zminimalizowaniu przestojów związanych z serwisowaniem, z wymianą kluczowych części (w tym samym czasie), a nie całych bloków. Czas między przeglądami do 18 000 godzin to jeden z najdłuższych okresów w branży.

drukarka przemysłowa do znakowania
Łatwo wymienne moduły upraszczają serwisowanie

Model 9750 E+ oprócz wyżej wspomnianych funkcji wyposażony jest w pierwszy na rynku wszechstronny obwód atramentowy, co oznacza, że jest pierwszą drukarką dla branży produktów wytłaczanych, w której można używać zarówno czarnych atramentów barwnikowych, jak i kolorowych pigmentowych. Producenci przewodów i kabli często muszą używać obu tych typów, co wynika z szerokiej gamy produkowanych wyrobów i ich przeznaczenia. Do tej pory producenci znakujący produkty kolorem czarnym i pigmentowym, wymagali dwóch rodzajów drukarek – w przypadku modelu 9750 E+ nie jest to już konieczne. Ta innowacyjna technologia podwójnego atramentu upraszcza obsługę zapasów, konserwację, zarządzanie magazynem części zamiennych, zapewniając producentom kabli i przewodów większą elastyczność i niższe koszty. 

Do innowacji Markem-Imaje w zakresie znakowania i kodowania w branży kabli i przewodów należy również model 9750 Ew+, który oprócz wszystkich powyższych funkcji wyposażony jest w dedykowaną głowicę drukującą. Została ona zaprojektowana specjalnie w celu rozwiązania problemu rozciągania drukowanych komunikatów, co jest typowe przy dużych prędkościach znakowania przewodów. Dzięki ulepszonemu systemowi kontroli prędkości strugi (ang. Jet Speed Control), głowica drukująca zapewnia, że drukowane kody zachowują podobną szerokość i czytelność od początku do końca. Na przykład nadruk o szerokości 2 mm zachowa ten sam rozmiar, zmniejszając w ten sposób prawdopodobieństwo odpadu i ponownego znakowania w fabryce, jednocześnie poprawiając bezpieczeństwo użytkowania w terenie.

przewody ze znakowaniem
Nowoczesne atramenty bez metyloetyloketonu (MEK – FREE) obniżają koszty eksploatacji

MI jest jednym z głównych, nielicznych dostawców przemysłowych drukarek atramentowych, oferujących atramenty nie zawierające MEK’u (metyloetyloketonu), które sprawdzają się w branży kabli i przewodów. Gama tych szczególnych materiałów charakteryzuje się mniejszym zużyciem i zmniejszoną emisją lotnych związków organicznych LZO (ang. VOC) nawet o 40% i do 60% przy  wykorzystaniu trybu oszczędzania materiałów eksploatacyjnych. Ponadto, nawet w przypadku pracy z atramentami na bazie MEK’u, podczas korzystania z trybu oszczędzania materiałów eksploatacyjnych redukcja emisji LZO sięga 35%. Obie opcje są dostępne we wszystkich modelach drukarek 9750 E Markem-Imaje, co sprawia, że stają się znaczącym wkładem w bardziej zrównoważoną linię produkcyjną. 

Guillaume Montagnat, Manager Produktu w Markem-Imaje, powiedział: „Te ostatnie innowacje są bezpośrednim wynikiem naszej bliskiej współpracy z klientami z branży produktów wytłaczanych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tej dziedzinie rozumiemy wymagania i wyzwania w połączeniu z presją utrzymania wysokiej wydajności i rentowności. W wyniku naszego dogłębnego procesu badawczego i projektowego te zupełnie nowe rozwiązania dbają o szczegóły, aby zapewnić podstawy dla maksymalnej wydajności.”

responsywny ekran drukarki
Responsywny interfejs użytkownika dedykowany branży wytłaczania ułatwia obsługę

Seria 9750 E ma dedykowany dla branży interfejs użytkownika (UI), dzięki czemu operacje są prostsze i bardziej wydajne. Drukarki z serii 9750 E drukują komunikaty tekstowe o długości do pięciu wierszy, a także wyraźne logo i znaki, takie jak pismo kominowe i numery DIN, na dowolnym materiale, w tym LSZH, PP, PVC, PE itp. oraz przy użyciu kilku kolorów atramentu. Małe, 2 mm komunikaty na przewodach czy malutkich płytkach elektronicznych stają się łatwo osiągalne. 

W pełni funkcjonalne oprogramowanie Packaging Intelligence Suite™ umożliwia dokładne, inteligentne i zoptymalizowane projektowanie komunikatów oraz zarządzanie danymi w całej fabryce i z lokalizacji zdalnej. Zapewnia to większą dokładność i wydajność.

Coleman International Sp. z o. o. jest oficjalnym Partnerem firmy Markem-Imaje w Polsce, zaufanego, światowego producenta rozwiązań do identyfikacji i monitorowania produktów. Oferuje pełną linię niezawodnych i innowacyjnych systemów druku atramentowego, termotransferowego, laserowego oraz druku i nakładania etykiet.


logo Coleman International

 

logo Markem-Imaje
Coleman International Sp. z o.o.
Warszawa, ul. Glebowa 10
T: +48 725 004 005
https://www.coleman.pl/
Obserwuj nasz profil na LinkedIn

Artykuł sponsorowany Coleman International