30 lat CLOOS-Polska!

30 lat CLOOS-Polska! Cloos

Cloos-Polska już od 30 lat jest jedną z wiodących firm, które zajmują się projektowaniem i budową zrobotyzowanych systemów spawalniczych, oraz kompleksowo wyposaża stanowiska spawalnicze małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Podczas tegorocznej Przemysłowej Wiosny w Kielcach prezentujemy Państwu spawalnicze urządzenia klasy Premium z robotem spawalniczym na czele.

Qirox QRC-350E, bo o nim mowa, wyposażony jest w system wymiany narzędzi, który pozwala na szybką, automatyczną i w pełni programowalną zmianę pomiędzy różnymi narzędziami produkcyjnymi wykorzystywanymi w procesach spawalniczych. Jako narzędzia robot może wykorzystywać standardowe palniki spawalnicze, palnik do spawania metodą Tandem, głowice do spawania laserowego lub wąskoszczelinowego oraz dwa rodzaje sensorów laserowych, które służą do skanowania powierzchni spawanego detalu w trybie on- i off-line. Szeroka gama narzędzi w połączeniu z dedykowanym oprogramowaniem sprawiają, że rozwiązania do automatyzacji procesów spawania firmy Cloos mogą realizować nawet najbardziej skomplikowane zadania spawalnicze.

Powiązane firmy

Cloos-Polska Sp. z o. o.

robot spawalniczy

Roboty spawalnicze CLOOS, postaw na rozwój i skorzystaj z ulgi na robotyzację!

W odpowiedzi na rewolucję 4.0 oraz wymogi, które trzeba spełnić, aby skorzystać z ulgi na robotyzację, roboty spawalnicze marki CLOOS są zintegrowane z platformą cyfrową C-Gate. Pozwala ona na zarządzanie informacjami dotyczącymi procesów spawalniczych w czasie rzeczywistym. Moduł produkcyjny platformy umożliwia monitorowanie działań i efektywności pracy robota, zapobiega błędom oraz przestojom w pracy. Dzięki interfejsom, takim jak OPC UA i REST, możliwe jest bezpośrednie połączenie systemów ERP i MES z urządzeniami CLOOS. W znacznym stopniu usprawnia to procesy produkcyjne i pozwala na integrację cyklu pracy w parku produkcyjnym.

Wyposażone w aplikację C-Gate roboty spawalnicze CLOOS, spełniają definicję robota przemysłowego. Umożliwiają więc skorzystanie z ulgi polegającej na dodatkowym odliczeniu od podstawy opodatkowania 50% kosztów kwalifikowanych, które wiążą się z inwestycjami na robotyzację.

zdalne zarządzanie robotem

Marki klasy Premium

W naszej ekspozycji znajdują się też urządzenia i osprzęt spawalniczo-przemysłowy firm Kemper, TEKA, Siegmund, Optrel, Orbitalum, a także Destaco oraz Lesjöfors, których Cloos-Polska jest oficjalnym przedstawicielem w Polsce.

Zapraszamy na nasze stoisko, gdzie chętnie porozmawiamy o zrobotyzowanych systemach spawalniczych, a także możliwościach skorzystania z ulgi na robotyzację.

Artykuł sponsorowany CLOOS

Cloos-Polska Sp. z o. o.

Cloos-Polska Sp. z o. o.

Cloos Polska jest jedną z czołowych firm zajmujących się projektowaniem i wdrażaniem zrobotyzowanych aplikacji spawalniczych. Ściśle współpracujemy z naszymi odbiorcami i tworzymy dla nich stanowiska dopasowane do indywidualnych wymagań. Nasze rozwiązania opieramy o najwyższej jakości roboty, sterowanie, urządzenia spawalnicze, oprogramowanie i sensory pochodzącą od jednego dostawcy. Pakiet taki tworzy doskonale zintegrowany system sprawdzający się przy realizacji najtrudniejszych zadań spawalniczych. Dodatkowo posiadamy doświadczenie i urządzenia do obróbki mechanicznej metali – obróbki skrawaniem CNC, cięcia, spawania. Zapewniamy profesjonalne doradztwo technologiczne i konstrukcyjne.

 

OFERTA

ROBOTYZACJA    
    Roboty
    Pozycjonery robota i detalu
    Sensory
    Oprogramowanie
    Spawarki MIG/MAG
    Spawarki TIG
    Spawanie Orbitalne

FILTROWENTYLACJA I OCHRONA SPAWACZA
    Mobilne Urządzenia filtrowentylacyjne
    Naścienne urządzenia filtrowentylacyjne
    Centrale filtrowentylacyjne
    Stoły odciągowe i szlifierskie
    Przyłbice spawalnicze

STOŁY SPAWALNICZE SIEGMUND

AUTOMATYKA I PNEUMATYKA
    Zaciski ręczne
    Zaciski i siłowniki pneumatyczne
    Zaciski hydrauliczne
    Chwytaki
    Pozycjonowanie detali
    Oprzyrządowanie robota 
    Chwytaki do blach

ZNAKOWANIE
    Lasery znakujące
    Znakowarki mikropunktowe i grawerki
    Prasy znakujące
    Kasety, głowice i inne akcesoria
    Czcionki i cechowniki
    Markery

SPRĘŻYNY LESJOFORS
    Sprężyny specjalne
    Sprężyny gazowe
    Produkty z blachy sprężystej

USŁUGI
    Obróbka skrawaniem
    Spawanie i palenie
    Znakowanie
    Szkolenia

Profil Firmy

Cloos-Polska Sp. z o. o.