Roboty spawalnicze Qirox

Roboty spawalnicze Qirox firmy Cloos Cloos

Automatyzacja procesów spawania i cięcia za pomocą innowacyjnych rozwiązań? Umożliwiają to roboty spawalnicze Qirox, które zapewniają zwiększone parametry szybkości i dynamiki ruchu przy zachowaniu wysokiego stopnia dokładności i powtarzalności.

Najnowsza seria robotów spawalniczych Qirox firmy Cloos to efekt wieloletniego doświadczenia i wnikliwych prac badawczych, które zaowocowały stworzeniem specjalizowanego robota spawalniczego. Dzięki zastosowaniu modułowej budowy, ograniczeniu rozmiarów, wprowadzeniu 7 osi istnieje możliwość dopasowania konfiguracji robota praktycznie do każdego zautomatyzowanego procesu spawalniczego.

Powiązane firmy

W porównaniu z poprzednim systemem budowa robotów serii Qirox została zoptymalizowana pod kątem rozmiarów i parametrów. Nowe roboty znacznie zwiększyły szybkość i dynamikę ruchu, a jednocześnie utrzymały bardzo wysokie wskaźniki dokładności i powtarzalności poniżej 0,1 m. Takie parametry pozwalają na optymalizację procesu i zapewnienie najwyższej powtarzalnej jakości spawu.

Seria Qirox obejmuje trzy rodzaje robotów: QRC, QRH oraz 7 oś. Qirox QRC to klasyczna linia robotów spawalniczych, z kolei Qirox QRH posiadają wolną przestrzeń wewnątrz ramienia robota oraz wbudowany podajnik drutu. W odróżnieniu od modeli tradycyjnych, pakiety przewodów sterujących, prowadzących drut, okablowanie czujników, jaki i przewody zasilające i doprowadzające gaz osłonowy umieszczone są wewnątrz ramienia robota. Pozwala to nawet przy bardzo skomplikowanych ruchach na pełna osłonę przewodów. Rozwiązanie takie nie tylko zwiększa bezpieczeństwo całego procesu, ale również wpływa na większą elastyczność w programowaniu ruchów robota.

ramię robota spawalniczego firmy Cloos

Modułowa konstrukcja najnowszej generacji robota serii Qirox pozwoliła na wyposażenie go w 7 oś. Acentryczna oś robota zamontowana na jego podstawie pozwala na zwiększenie obszaru roboczego o 550 mm. Rozwiązanie to ułatwia spawanie złożonych konstrukcji, bez konieczności stosowania dodatkowych zewnętrznych obrotników i pozycjonerów.

Źródło: Cloos

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę