Innowacyjna technologia śledzenia spoiny w cobocie Cloos QINEO ArcBoT

Innowacyjna technologia śledzenia spoiny w cobocie Cloos Cloos

Firma Cloos wprowadza nową technologię śledzenia spoiny dedykowaną dla robota współpracującego CLOOS QINEO ArcBoT. 

W trakcie procesu spawania sensor prądowy na bieżąco monitoruje i precyzyjnie kontroluje położenie palnika względem zaprogramowanej ścieżki. W przypadku wystąpienia odchyleń automatycznie je koryguje. Co ważne, spawanie i pomiar odbywają się w tym samym czasie, dzięki czemu ewentualne przestoje zostają wyeliminowane, a straty czasu ograniczone do minimum. 

Powiązane firmy

Sensor prądowy dla cobota QINEO ArcBoT umożliwia też korektę odchyłek wymiarowych detalu, które wynikają np. z niepowtarzalnego wykonania albo odkształcenia przez wysoką temperaturę w procesie spawania. Nowa funkcja gwarantuje stałą, powtarzalną, wysoką jakość spoiny. Znacznie zwiększa efektywność pracy i podnosi precyzję spawania. 

Technologię opracowali specjaliści Cloos we współpracy z partnerem Niederrhein Automation. Cobot QINEO ArcBoT umożliwia łatwą automatyzację technologii spawania i może stanowić pierwszy krok w kierunku robotyzacji procesów.

Źródło: Cloos

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę