Innowacyjna technologia śledzenia spoiny w cobocie Cloos QINEO ArcBoT

Innowacyjna technologia śledzenia spoiny w cobocie Cloos Cloos

Firma Cloos wprowadza nową technologię śledzenia spoiny dedykowaną dla robota współpracującego CLOOS QINEO ArcBoT. 

W trakcie procesu spawania sensor prądowy na bieżąco monitoruje i precyzyjnie kontroluje położenie palnika względem zaprogramowanej ścieżki. W przypadku wystąpienia odchyleń automatycznie je koryguje. Co ważne, spawanie i pomiar odbywają się w tym samym czasie, dzięki czemu ewentualne przestoje zostają wyeliminowane, a straty czasu ograniczone do minimum. 

Powiązane firmy

Cloos-Polska Sp. z o. o.

Sensor prądowy dla cobota QINEO ArcBoT umożliwia też korektę odchyłek wymiarowych detalu, które wynikają np. z niepowtarzalnego wykonania albo odkształcenia przez wysoką temperaturę w procesie spawania. Nowa funkcja gwarantuje stałą, powtarzalną, wysoką jakość spoiny. Znacznie zwiększa efektywność pracy i podnosi precyzję spawania. 

Technologię opracowali specjaliści Cloos we współpracy z partnerem Niederrhein Automation. Cobot QINEO ArcBoT umożliwia łatwą automatyzację technologii spawania i może stanowić pierwszy krok w kierunku robotyzacji procesów.

Źródło: Cloos

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę