Cloos-Polska: robotyzacja, spawalnictwo, automatyzacja

Cloos-Polska: robotyzacja, spawalnictwo, automatyzacja Cloos

Na zrobotyzowane rozwiązania spawalnicze decyduje się coraz większa liczba polskich przedsiębiorstw. Rozpoczynając swoją przygodę z automatyzacją spawalniczych procesów produkcyjnych, warto wziąć pod uwagę rozwiązania kompaktowe, jakimi są Qirox Micro Cell, dostępne w ofercie Cloos-Polska i prezentowane na targach STOM w Kielcach.

Dedykowane systemy obejmują robota QRC 290, kompletny sprzęt spawalniczy z urządzeniem Qineo StarT, technologię bezpieczeństwa i sterowanie QIROX QC2 Micro. Moduł ten oferuje wszystkie ważne funkcje do szybkiego i wydajnego spawania: wyszukiwanie prądowe i dotykowe, intuicyjne programowanie ruchów robota oraz tworzenie i modyfikację parametrów spawalniczych.

Powiązane firmy

Cloos-Polska Sp. z o. o.

Na stoisku Cloos-Polska będzie można obejrzeć również spawalnicze źródła prądu nowej generacji QINEO do zastosowania ręcznego i automatycznego, które łatwo można dopasować do konkretnych warunków i wymagań produkcyjnych. Spawarki firmy Cloos wyróżnia przede wszystkim moc spawania, łatwy i czytelny panel sterowania oraz dedykowane procesy spawalnicze, w tym m.in. Rapid Weld – wysokoenergetyczny proces do spawania grubych blach, lub MoTion Vari Weld – proces spawania cienkich blach z drutem oscylującym. W odpowiedzi na rewolucję przemysłową 4.0 urządzenia spawalnicze zintegrowane są z platformą cyfrową C-Gate, która oferuje dostęp do informacji o produkcji spawalniczej w czasie rzeczywistym. Użytkownicy w łatwy sposób monitorują i kontrolują procesy spawalnicze w najdrobniejszych szczegółach, co umożliwia m.in. zwiększanie efektywności spawania oraz zapobieganie nieplanowanym przestojom produkcyjnym.

urządzenie spawalnicze
Spawalnicze źródło prądu Qineo

Dla firm, których produkcja w większości lub częściowo oparta jest na obróbce metalu z wykorzystaniem procesów spawalniczych, Cloos-Polska oferuje również rozwiązania filtrowentylacyjne, które skupiają się na poprawie warunków pracy spawaczy przy jednoczesnej dbałości o jakość powietrza.

Na targach STOM oferowane będą mobilne urządzenia marki KEMPER do odciągu i filtracji zanieczyszczeń powietrza w procesach spawania oraz szlifowania. Mają one nowoczesne panele sterujące i ramiona odciągowe gwarantujące ergonomię pracy. Zastosowane wkłady filtracyjne spełniają najwyższe wymogi odnośnie skuteczności filtrowania (poparte certyfikacją IFA W3 dla najbardziej szkodliwych substancji), co przekłada się bezpośrednio na zdrowie pracowników.

urządzenie do odciągu
Mobilne urządzenie do odciągu i filtracji zanieczyszczeń marki Kemper

Na stoisku Cloos-Polska nie zabraknie także najbardziej niezawodnych na rynku stołów spawalniczych oraz zestawów narzędzi SIEGMUND, wykonanych ze stali, azotowanych plazmowo. Stoły spawalniczo-montażowe oferowane są w kilku wymiarach oraz trzech systemach, przeznaczonych do różnych prac i materiałów.

stół spawalniczy Stół spawalniczo-montażowy firmy Siegmund

Wymagającym klientom, oczekującym najwyższej jakości spawanych złącz, polecamy również urządzenia do spawania orbitalnego marki Orbitalum, w których łuk spawalniczy porusza się po obwodzie spawanego elementu.

Uzupełnieniem ekspozycji Cloos-Polska na targach STOM jest również szeroka gama zacisków i siłowników, chwytaków, elementów oprzyrządowania robotów używanych w automatyzacji procesów liniowych marki Destaco oraz szeroka gama sprężyn przemysłowych, szwedzkiego producenta Lesjöfors – w tym sprężyny naciskowe, sprężyny naciągowe, sprężyny gazowe, sprężyny talerzowe, a także sprężyny wykonywane na zamówienie.

Artykuł sponsorowany (Cloos-Polska)

Cloos-Polska Sp. z o. o.

Cloos-Polska Sp. z o. o.

Cloos Polska jest jedną z czołowych firm zajmujących się projektowaniem i wdrażaniem zrobotyzowanych aplikacji spawalniczych. Ściśle współpracujemy z naszymi odbiorcami i tworzymy dla nich stanowiska dopasowane do indywidualnych wymagań. Nasze rozwiązania opieramy o najwyższej jakości roboty, sterowanie, urządzenia spawalnicze, oprogramowanie i sensory pochodzącą od jednego dostawcy. Pakiet taki tworzy doskonale zintegrowany system sprawdzający się przy realizacji najtrudniejszych zadań spawalniczych. Dodatkowo posiadamy doświadczenie i urządzenia do obróbki mechanicznej metali – obróbki skrawaniem CNC, cięcia, spawania. Zapewniamy profesjonalne doradztwo technologiczne i konstrukcyjne.

 

OFERTA

ROBOTYZACJA    
    Roboty
    Pozycjonery robota i detalu
    Sensory
    Oprogramowanie
    Spawarki MIG/MAG
    Spawarki TIG
    Spawanie Orbitalne

FILTROWENTYLACJA I OCHRONA SPAWACZA
    Mobilne Urządzenia filtrowentylacyjne
    Naścienne urządzenia filtrowentylacyjne
    Centrale filtrowentylacyjne
    Stoły odciągowe i szlifierskie
    Przyłbice spawalnicze

STOŁY SPAWALNICZE SIEGMUND

AUTOMATYKA I PNEUMATYKA
    Zaciski ręczne
    Zaciski i siłowniki pneumatyczne
    Zaciski hydrauliczne
    Chwytaki
    Pozycjonowanie detali
    Oprzyrządowanie robota 
    Chwytaki do blach

ZNAKOWANIE
    Lasery znakujące
    Znakowarki mikropunktowe i grawerki
    Prasy znakujące
    Kasety, głowice i inne akcesoria
    Czcionki i cechowniki
    Markery

SPRĘŻYNY LESJOFORS
    Sprężyny specjalne
    Sprężyny gazowe
    Produkty z blachy sprężystej

USŁUGI
    Obróbka skrawaniem
    Spawanie i palenie
    Znakowanie
    Szkolenia

Profil Firmy

Cloos-Polska Sp. z o. o.