Kontrolowane chwytaki magnetyczne Ixtur

Kontrolowane chwytaki magnetyczne Ixtur Cloos-Polska

Zastosowana technologia opiera się na magnesach trwałych dwustabilnych, które mogą pozostawać w jednym z dwóch stanów ("trzymaj" lub "zwolnij") bez zużycia energii. Przełączanie może odbywać się zarówno elektrycznie, jak i pneumatycznie. W zastosowaniach zasilanych baterią możliwe jest wykonanie tysięcy przełączeń na jednym ładowaniu baterii.

Ixtur to fińskie przedsiębiorstwo technologiczne, które jest producentem chwytaków magnetycznych.

Magnesy można wykorzystać m.in. w zastosowaniach związanych z automatyzacją, podnoszeniem, robotyką, spawaniem, mocowaniem itp. Wszystkie produkty Ixtur są zaprojektowane i wykonane w Finlandii.

Powiązane firmy

Cloos-Polska Sp. z o. o.

Ixtur produkuje szeroką gamę magnesów kontrolowanych pneumatycznie o nośności od 6 kg do 180 kg. Funkcja magnesów opiera się na magnesie trwałym neodymowym.

Chwytaki magnetyczne Ixtur to: 

  • Doskonały stosunek wielkości do zdolności chwytania
  • Łatwe sterowanie za pomocą sprężonego powietrza
  • Odpowiednie do chwytaków robotów w aplikacjach typu "podnieś i umieść"
  • Optymalne do robotyki, automatyzacji przemysłowej, podnoszenia i mocowania
  • Nie wymagają konserwacji
  • Zachowują swoje właściwości magnetyczne w przypadku utraty ciśnienia powietrza
  • Seria MAP i MRP umożliwia obsługę różnych kształtów i rozmiarów ładunków
  • Oprócz magnesów pneumatycznych, Ixtur oferuje automatyczny magnes podnoszący LI-120 oraz akumulatorowe automatyczne belki podnoszące

LI-120 to sterowany elektrycznie magnes na baterie, który posiada funkcję automatycznego włączania/wyłączania. Automatyczna praca umożliwia dobrą ergonomię i pracę z ładunkami w miejscach o ograniczonym dostępie.

Automatyczne belki podnoszące Ixtur są zasilane akumulatorowo i nie wymagają żadnego źródła zasilania z dźwigu. Belki można szybko zastosować i łatwo je przenosić z dźwigu na inny.

Źródło: Cloos-Polska

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę