Ręczne moduły wymiany narzędzi

Ręczne moduły wymiany narzędzi Destaco serii TC1 Cloos

Moduły wymiany narzędzi Destaco serii TC1 są ultralekkie, kompaktowe i idealnie nadają się do współpracy z cobotami oraz do aplikacji wymagających niestandardowych rozwiązań sprzęgających.

Moduły TC1 zaprojektowane zostały z myślą o bezpieczeństwie, łatwości użytkowania, trwałości, a przy tym oferuje doskonałą powtarzalność i charakteryzują się bardzo niskim profilem i doskonale łączą media pneumatyczne i elektryczne. Urządzenie do wymiany narzędzi posiada schemat montażu IS0 9409, a także wysoce adaptacyjną wersję, którą łatwo zmodyfikować przez konstruktorów maszyn pod kątem specyficznych potrzeb aplikacji.

Powiązane firmy

Ten innowacyjny zmieniacz narzędzi zawiera opcjonalne złącze elektryczne, które łączą się bezpośrednio z elektrycznym ramieniem cobota. Chwytaki Robohand montuje się bezpośrednio do płyty narzędziowej. Konfigurowalna duża otwarta przestrzeń środkowa sprawia, że można dostosować jako urządzenie sprzęgające do innych systemów narzędziowych.

Zmieniacz narzędzi TC1 jest przyjazny dla operatora dzięki pasywnemu blokowaniu, a zwolnienie przycisku wymaga bardzo małej siły. Obsługa jedną ręką sprawia, że ​​to urządzenie można zastosować w niemal dowolnym miejscu.

Źródło: Cloos

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę