Najlepsze rozwiązania w branży spawalniczej

Najlepsze rozwiązania w branży spawalniczej PTWP

Podczas gali wieńczącej drugi dzień Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWelding, odbywających się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, wręczono nagrody za konkurs The Best Of Welding. Najlepsze praktyki w branży – nowe technologie, innowacyjne materiały i rozwiązania techniczne – zostały docenione przez jury konkursu, w skład którego weszli uznani eksperci. 

Konkurs The Best of Welding to inicjatywa portalu WNP.PL i Grupy PTWP, będąca integralną częścią 8. edycji Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWelding – najważniejszej imprezy poświęconej spawalnictwu w Polsce i jednej z najważniejszych branżowych wydarzeń w Europie. Podczas wieczornej gali, która odbyła się 19 października br., na zakończenie drugiego dnia targów, nagrodzono najciekawsze, nowatorskie rozwiązania techniczne, urządzenia i osprzęty, materiały, oprogramowania i sprzęty pomocnicze.  Jury składające się z ekspertów, menadżerów oraz przedstawicieli instytucji branżowych wybrało ośmiu równorzędnych zwycięzców konkursu.

Powiązane firmy

Cloos-Polska Sp. z o. o.

Półautomat spawalniczy PAS-1200 – Perun

Skraca czas spawania i zwiększa precyzję wykonania spoin, jednocześnie ograniczając kontakt ze szkodliwymi gazami i ryzyko poparzenia przez łuk elektryczny. Wykorzystywany w warsztatach mechanicznych, w stoczniach, w firmach wykonujących zbiorniki, rurociągi i konstrukcje stalowe oraz w fabrykach podwozi samochodów ciężarowych. 

Tock Robotar – Tock Automatyka

Zrobotyzowane stanowisko szkoleniowe służące do symulacji spawania w rozszerzonej rzeczywistości. W innowacyjny sposób wspomaga praktyczne kształcenie przy robotyzacji robót spawalniczych w przemyśle maszynowym. Składa się z symulatora spawania Soldamatic, połączonego poprzez sieć komputerową z robotem przemysłowym Kuka.

Innowacyjna technologia dla linii do produkcji litego drutu spawalniczego – Tysweld

Innowacyjna technologia funkcjonująca w ramach kompletnej linii produkcyjnej, obejmująca aż trzy podstawowe etapy produkcji litego drutu spawalniczego. Umożliwia rozwijanie, czyszczenie, wstępne przeciąganie na sucho, przeciąganie do średnicy końcowej i miedziowanie oraz precyzyjne nawijanie drutu na szpule lub na beczki. 

Głowica FSW firmy Stirweld – Technika Spawalnicza 

Implementowana w obrabiarkach CNC i robotach przemysłowych głowica, której montaż trwa nie dłużej niż 15 minut, od lat jest wykorzystywana w światowym przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym i w innych gałęziach przemysłu. Dostarczana jest z systemem software, monitorującym pracę w czasie rzeczywistym. Pozwala to na wprowadzenie maksymalnego obciążenia obrabiarki w osi Z, nastawę oraz kontrolę siły docisku narzędzia i temperatury procesu.

Fronius iWave – saz-Welding 

iWave to seria zaawansowanych urządzeń umożliwiających sprawną obsługę wielu metod spawania. Zastosowane źródło prądu pozwala na uzyskanie perfekcyjnej spoiny, a modułowa i elastyczna konstrukcja gwarantuje wysoką funkcjonalność. Bezprzewodowe połączenia oferują spawaczowi więcej swobody i bezpieczeństwo. 

Urządzenia X5 Pulse 400/500 FastMig i Master M 358 – Kemppi 

Skonstruowana z myślą o najbardziej wymagających klientach seria innowacyjnych, zaawansowanych półautomatów spawalniczych wraz z nowym oprogramowaniem, dająca możliwość monitorowania cyklu produkcyjnego i jego ciągłej optymalizacji. Dzięki temu spawacz, ustawiając parametry urządzenia, jeszcze przed zajarzeniem łuku widzi, czy będzie wykonywał swoją pracę zgodnie z instrukcją WPS. 

Robot spawalniczy Qirox QRC 350E z automatyczną wymianą narzędzia – Cloos Polska

Sześcioosiowy robot wyposażony w ramię przegubowe z siódmą osią mimośrodową zintegrowaną między podstawą robota a centralnym punktem osi, zwiększającą zakres pracy, przy jednoczesnym zachowaniu synchronizacji ruchów wszystkich osi. Integracja narzędzia wymiennego na przegubie umożliwia zastosowanie kilku procesów spawalniczych z wykorzystaniem jednego robota. Sterowanie odbywa się poprzez jeden panel, a robot może pracować w dowolnym zakładzie przemysłowym, w niemal każdych warunkach. 

Bezszwowy drut spawalniczy Multimet Multicore B-35 – Multimet

Dzięki odporności na reabsorbcję wilgoci z powietrza, bezszwowy drut spawalniczy Multimet ma przedłużony okres przechowywania i daje przewagę nad drutami proszkowymi produkowanymi przy użyciu technologii „na zakładkę”. Gwarantuje utrzymanie możliwie najniższego poziomu wodoru dyfuzyjnego, tym samym maksymalnie chroni materiał przed pęknięciem zimnym. Umożliwia zwiększenia wydajności o 50% w porównaniu z alternatywnymi produktami. 

Źródło: PTWP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę