Wyniki finansowe Dassault Systèmes za pierwszy kwartał

Wyniki finansowe Dassault Systèmes za pierwszy kwartał Dassault Systèmes

Firma Dassault Systèmes, ogłosiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał, zakończony 31 marca 2024r. Całkowite przychody wzrosły o 6% do 1,50 miliarda Euro. Przychody ze sprzedaży oprogramowania wzrosły o 7% do 1,35 mld Euro. Przychody z platformy 3Dexperience wzrosły o 29% i stanowiły 36% przychodów z oprogramowania 3Dexperience Eligible. Przychody z oprogramowania w chmurze wzrosły o 6% i stanowiły 24% przychodów z oprogramowania.

  • Q1 - Przychody z oprogramowania według regionów geograficznych: Przychody z oprogramowania w obu Amerykach wzrosły o 5% i stanowią 41% przychodów z oprogramowania. Wyłączając MEDIDATA, region odnotował wzrost o 9%, wygenerowany dzięki dynamice w obszarach Home & Lifestyle, Aerospace & Defense oraz Transportation & Mobility. Przychody z oprogramowania w Europie wzrosły o 7% osiągając 37% udziału dzięki dwucyfrowemu wzrostowi w Europie Zachodniej i Północnej, z dobrymi wynikami w głównych branżach. W regionie Azji przychody wzrosły o 10% dzięki Chinom, które odnotowały dwucyfrowy wzrost. Japonia, Korea i Indie odnotowały wysoki, jednocyfrowy wzrost. Na koniec pierwszego kwartału Azja miała 22% udział w przychodach z oprogramowania.
  • Q1 - Przychody z oprogramowania według branży: Jedne z najlepszych wyników wykazały branże Transportation & Mobility, Aerospace & Defense, Home & Lifestyle oraz Consumer Packaged Goods & Retail.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Pascal Daloz, dyrektor generalny Dassault Systèmes, skomentował:

W pierwszym kwartale segment związany z platformą 3Dexperience wygenerował dobre wyniki. Większość kluczowych liderów branży produkcyjnej wdrożyła naszą platformę, wykorzystując jej możliwości integracyjne i elastyczność chmury. W przyszłości widzimy duży potencjał adopcji platformy szczególnie w sektorze Transportation & Mobility, a także Aerospace & Defence.

W dziedzinie Life Science, skoncentrowanej na pacjencie, transferze technologii z laboratoriów do bioreaktorów i wykorzystaniu generatywnej sztucznej inteligencji do poprawy innowacyjności, wykorzystujemy nasze doświadczenia ze współpracy z innymi branżami. Transformacja ta, oparta na potencjale platformy 3Dexperience, generuje dla firm nowe możliwości  zrównoważonego wzrostu.

Kolejnym krokiem w naszej podróży jest kształtowanie gospodarki generatywnej. Wykracza ona poza rozszerzenie wirtualnych bliźniaków na żywe organizmy: chodzi o bardziej holistyczne spojrzenie na cały cykl życia i oddawanie planecie i społeczeństwu więcej niż bierzemy.

To holistyczne podejście jest możliwe dzięki naszej platformie 3Dexperience, umożliwiającej klientom łączenie danych z modelami naukowymi. Korzystając z naszych silników generatywnej sztucznej inteligencji, firmy będą mogły funkcjonować w obiegu zamkniętym i przekształcać dane w cenną wiedzę i know-how.

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę