Firma Clarins nawiązała współpracę z Dassault Systèmes

Firma Clarins nawiązała współpracę z Dassault Systèmes Clarins

Firma Dassault Systèmes poinformowała, że Clarins Group – rodzinna firma kosmetyczna o zasięgu globalnym – wybrała rozwiązania Dassault Systèmes do przekształcenia swoich operacji produkcyjnych. W ten sposób grupa przygotowuje się do znacznego zwiększenia mocy produkcyjnych dla swojego portfolio produktów do pielęgnacji skóry, makijażu, spa i wellness.

  • Grupa Clarins wdroży rozwiązania Dassault Systèmes, aby cyfrowo przekształcić procesy wytwarzania swoich produktów kosmetycznych sprzedawanych w 150 krajach
  • Dzięki rozwiązaniu branżowemu „Perfect Production” Clarins może zoptymalizować produkcję i harmonizować procesy w dwóch zakładach produkcyjnych we Francji: nowym w Troyes oraz istniejącym już, zlokalizowanym niedaleko Paryża
  • Zwiększona produktywność, wyższa jakość i możliwość wglądu w procesy będą wspierać strategiczne dążenie firmy do wydajności operacyjnej i zwiększania konkurencyjności

Powiązane firmy

Clarins wdroży rozwiązanie branżowe „Perfect Production” od Dassault Systèmes, które oparte jest na platformie 3Dexperience. Umożliwia ono firmie wykorzystanie aplikacji DELMIA Apriso do usprawnienia i zwiększenia wydajności procesów wytwórczych w istniejącym zakładzie produkcyjnym pod Paryżem oraz w ultra nowoczesnej, nowej fabryce o wysokiej jakości środowiskowej (HQE), która ma zostać uruchomiona w Troyes we Francji pod koniec 2024 roku. Dassault Systèmes zapewnia Clarins ujednolicone, elastyczne i wydajne rozwiązanie do zarządzania operacjami produkcyjnymi. Narzędzie to pozwoli optymalizować zasoby, wdrażać najlepsze praktyki i harmonizować procesy od etapu planowania do realizacji, uwzględniając przy tym jednocześnie specyficzne możliwości każdego zakładu. 

W ramach swojej globalnej strategii rozwoju Grupa Clarins buduje drugą fabrykę we Francji. To najnowocześniejszy zakład pod kątem zrównoważonego rozwoju i doskonałości operacyjnej. Projekt ten jest zgodny z ambitną i kompleksową mapą działań wytyczoną przez Przemysł 4.0. Szukaliśmy globalnego rozwiązania produkcyjnego, które wesprze nas w usprawnianiu oraz zarządzaniu produkcją, logistyką i utrzymaniem, a także w synchronizacji materiałów magazynowych. Rozwiązania Dassault Systèmes, dzięki rozległej wiedzy firmy na temat naszej branży, pozwolą nam na realizację naszej strategii – powiedział Denis Martin, Business Support Transformation Officer w Clarins.

Clarins wykorzysta „Perfect Production” do zapewnienia rentownego wzrostu swojej działalności przy jednoczesnym zagwarantowaniu wysokiej jakości produktu. Prawie 400 użytkowników będzie wykorzystywać to rozwiązanie do zwiększania produktywności i jakości. Przejście na cyfrowe środowisko pracy oraz uzyskanie wglądu w operacje w czasie rzeczywistym pozwoli pracownikom monitorować wydajność i usprawniać procesy.

Decyzja firmy Clarins o wdrożeniu rozwiązań Dassault Systèmes w celu cyfrowej transformacji procesów produkcyjnych pozwala połączyć 70-letnie doświadczenie marki tworzącej kosmetyki premium z naszymi sprawdzonymi rozwiązaniami, które bazują na najlepszych praktykach w branży – powiedział Benoit Dauchin, Vice President, Consumer Packaged Goods & Retail Industry w Dassault Systèmes.  – Clarins może zwiększyć produktywność i skalować swoje operacje zachowując jakość produktów, które sprawiły, że ta innowacyjna firma stałą się rozpoznawalną oraz szanowaną marką na całym świecie.

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę