Embraer wybrał dla Eve Air Mobility technologię symulacyjną od Dassault Systèmes

Embraer wybrał technologię symulacyjną od Dassault Systèmes Eve Air Mobility

Firmy Dassault Systèmes i Embraer ogłosiły, że technologia Dassault Systèmes została wykorzystana do symulacji, analizy i testowania elektrycznego samolotu pionowego startu i lądowania (eVTOL) od Eve Air Mobility.

  • Aplikacje SIMULIA od Dassault Systèmes do symulacji dynamiki płynów optymalizują aerodynamikę i aeroakustykę śmigieł maszyn eVTOL 
  • Zespół inżynierów przeprowadził wirtualne testy dokładnie oddające rzeczywiste warunki pracy

Aplikacja SIMULIA PowerFLOW od Dassault Systèmes zapewniła możliwość symulacji dynamiki płynów, co pozwoliło ocenić rzeczywiste warunki pracy. Umożliwiło to inżynierom Embraer i Eve ocenę lotu samolotu i przetestowanie emisji wydawanego przez maszynę dźwięku.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Jedną z głównych zalet samolotów eVTOL jest fakt, że są zasilane elektrycznie, dzięki czemu stanowią bardziej zrównoważoną alternatywę dla samolotów z napędem spalinowym. Jednocześnie to maszyny przeznaczone do eksploatacji w obszarach miejskich, dlatego redukcja hałasu jest kluczowym aspektem przy ich projektowaniu. Aplikacje SIMULIA pozwalające na symulację dynamiki płynów pozwolą firmom Embraer i Eve na optymalizację najbardziej kluczowych części ich samolotów eVTOL w środowisku wirtualnym – powiedział David Ziegler, Vice President, Aerospace & Defense Industry, Dassault Systèmes.

Firmy Embraer i Eve współpracują z globalnymi partnerami, realizując swoje zobowiązanie do bezpiecznego dostarczania niezawodnych, przystępnych cenowo, zrównoważonych, zintegrowanych i przyjaznych człowiekowi rozwiązań w zakresie miejskiej mobilności lotniczej (UAM).

– Modele zweryfikowane numerycznie wykazały dokładność w porównaniu z wynikami eksperymentów i pomogły przyspieszyć prace nad produktem. Dzięki zminimalizowaniu hałasu ten przyjazny człowiekowi projekt zapewnia bezpieczeństwo, łatwość dostępu oraz komfort dla pasażerów, pilota i lokalnej społeczności – powiedział Micael Gianini, Interiors, Noise and Vibration Senior Manager w Embraer.

W lipcu 2023 r. Embraer i Eve ogłosiły, że pierwszy zakład produkcyjny Eve eVTOL będzie zlokalizowany w mieście Taubaté, w stanie São Paulo w Brazylii. Firma rozpoczęła montaż swojego pierwszego pełnowymiarowego prototypu eVTOL, a w 2024 roku planuje przeprowadzić testy. Dostawy eVTOL Eve mają rozpocząć się w 2026 roku.

Źródło: Dassault Systèmes 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę