Dassault Systèmes przedstawia wyniki za czwarty kwartał

Dassault Systèmes przedstawia wyniki za czwarty kwartał Dassault Systèmes

Całkowite przychody w roku fiskalnym 2023 wzrosły o 9% do 5,95 miliarda Euro. Przychody ze sprzedaży oprogramowanie wzrosły o 8% do 5,36 mld Euro. Przychody z platformy 3Dexperience wzrosły o 19% i stanowiły 36% przychodów z oprogramowania. Przychody z oprogramowania w chmurze wzrosły o 12% i stanowiły 24% przychodów z oprogramowania.

  • FY2023 – Przychody z oprogramowania według regionów geograficznych: Przychody z oprogramowania w obu Amerykach wzrosły o 7% i stanowią 40% przychodów z oprogramowania. Przychody z oprogramowania w Europie wzrosły o 14% osiągając 38% udziału. W Azji nastąpił wzrost o 3%, co przekłada się na 22% udział w przychodach z oprogramowania. Po trudnym początku roku, wyniki w Chinach stopniowo się poprawiały, ale pozostawały niestabilne.
  • FY2023 – Przychody z oprogramowania według branży: Jedne z najlepszych wyników wykazały branże Transportation & Mobility, Aerospace & Defense, Home & Lifestyle oraz Consumer Packaged Goods & Retail.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Wyniki za IV kwartał, ze wzrostem przychodów o 8% do 1,64 mld Euro, przyczyniły się do ogólnego wyniku FY2023. W ostatnim kwartale przychody z oprogramowania wzrosły o 8% do 1,48 mld Euro. Przychody z platformy 3Dexperience wzrosły o 21% i stanowiły 42% przychodów z oprogramowania. Przychody z oprogramowania w chmurze wzrosły o 11% i stanowiły 23% przychodów z oprogramowania.

Pascal Daloz, dyrektor generalny Dassault Systèmes, skomentował:

Jako nowy CEO, jestem zaszczycony mogąc poprowadzić naszą firmę, wraz z utalentowanym zespołem, ku nowemu rozdziałowi - ewolucji, a nie rewolucji. Dziś widzimy, że gospodarka doświadczeń - którą wprowadziliśmy w 2012 r. - i zrównoważona gospodarka są zbieżne. Wkraczamy w erę zdefiniowaną przez zasady gospodarki generatywnej, która oznacza metamorfozę zarówno przemysłu, jak i społeczeństwa. Efektem jest wprowadzenie nowej równowagi, która przedkłada "generowanie" nad zwykłą "konsumpcję" 

Przez dziesięciolecia wprowadzaliśmy kolejne innowacje dotyczące projektowania i produkcji. Dziś rozszerzamy tę podróż, płynnie łącząc to, co wirtualne i rzeczywiste, z danymi ze świata rzeczywistego. Otwiera to nowe możliwości, związane z promowaniem zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym. W rezultacie rozszerzymy nasze propozycje dotyczące sposobu kreowania wartości i budowania grupy odbiorców - docierając do wszystkich użytkowników biznesowych, a ostatecznie do konsumentów, pacjentów i obywateli.

Pomyślnie realizując nasz plan na lata 2018-2023, podwoiliśmy rozwodniony zysk na akcję do 1,20 Euro, co jest głównie wynikiem wzrostu organicznego. Wyniki te zostały osiągnięte w ciągu pięciu lat, zgodnie z pierwotnym planem, pomimo pandemii i niestabilności geopolitycznej. W tym okresie wzmocniliśmy naszą pozycję w kluczowych branżach, wspierając ich transformację i kładąc tym samym solidne podstawy pod przyszły sukces.

Teraz rozpoczynamy kolejny plan podwojenia naszego EPS do 2028 r. Dzięki strategicznej pozycji możemy wykorzystać potencjał rynku, tworząc nowe możliwości. Naukowe podejście, przemysłowe know-how, możliwości modelowania i symulacji w połączeniu ze sztuczną inteligencją i data science wyróżniają Dassault Systèmes i pozwalają firmie odgrywać kluczową rolę w erze gospodarki generatywnej.

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę