Najnowsza wersja portfolio aplikacji do projektowania i inżynierii 3D od Dassault Systèmes

Najnowsza wersja portfolio aplikacji do projektowania Dassault Systèmes

Dassault Systèmes udostępnił Solidworks 2024, najnowszą wersję swojego portfolio aplikacji do projektowania i inżynierii 3D, które usprawniają i przyspieszają rozwój innowacyjnych produktów.

Nowe funkcjonalności i ulepszenia istniejących rozwiązań zawarte w Solidworks 2024 są bezpośrednią odpowiedzią na prośby użytkowników, którzy chcą współpracować ze swoimi zespołami i partnerami w sposób bardziej inteligentny i efektywny. Dzięki lepszemu zarządzaniu danymi, a także funkcjom udostępniania, które usprawniają organizację pracy, użytkownicy natychmiast odczują zwiększone możliwości portfolio Solidworks 2024 w zakresie rozwoju produktu.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

zrzut ekranu oprogramowania Solidworks

Najnowsze funkcje obejmują:

  • Zgodność z poprzednią wersją: użytkownicy mogą zapisywać swoje dane w formacie poprzedniej wersji Solidworks, żeby wydajniej współpracować z użytkownikami, którzy korzystają ze starszych odsłon oprogramowania;
  • Utrzymywanie współliniowości łańcucha wymiarów: istnieje możliwość wymuszenia współliniowości  łańcucha wymiarów nawet w ograniczonej przestrzeni. Gdy tekst wymiaru i groty strzałek nakładają się na siebie, można wybrać opcje najlepszego dopasowania.
  • Usługi w chmurze: użytkownicy mogą zwiększyć produktywność i wyeliminować problemy związane z tradycyjnym udostępnianiem projektów oraz procesami zarządzania plikami. Staje się to możliwe dzięki łatwej integracji danych projektowych Solidworks z opartą na chmurze platformą 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes, która oferuje szerokie możliwości w zakresie zarządzania danymi i współpracy, a także dostępu do symulacji, produkcji i rozwiązań z obszaru cyklu życia produktu w portfolio 3Dexperience Works;
  • Asystent przenoszenia plików do 3DexperienceE: firmy różnej wielkości mogą bezpiecznie przenosić swoje dane z Solidworks PDM Professional do platformy 3Dexperience.

Pozostałe ulepszenia dotyczą rozwiązań do projektowania dużych złożeń, części i funkcji opisywania szczegółów i rysunków, arkuszy blach, systemów struktur i instalacji elektrycznych. Pozwolą one zwiększyć szybkość i wydajność, ułatwiając użytkownikom pracę w różnych obszarach i bardziej precyzyjne przekazywanie założeń projektowych.

Źródło: Dassault Systèmes 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę