Arena korzysta z 3Dexperience Works od Dassault Systèmes

Arena korzysta z 3Dexperience Works od Dassault Systèmes Dassault Systèmes


Firma Dassault Systèmes ogłosiła podczas 3Dexperience World, że Arena, producent odzieży i akcesoriów do pływania, korzysta z 3Dexperience Works od Dassault Systèmes, aby szybciej i w bardziej zrównoważony sposób dostarczać swoim klientom wydajne produkty.

  • Arena korzysta z 3Dexperience Works od Dassault Systèmes, żeby poprawić współpracę, produktywność i jakość produktów
  • Oparte na chmurze rozwiązania do projektowania i symulacji, pozwoliły firmie skrócić cykl prototypowania okularów pływackich o 70%, a także obniżyć poziom emisji CO2
  • 3Dexperience Works rozszerza korzyści płynące z Solidworks o aplikacje dostępne na platformie 3Dexperience, które są dostosowane do potrzeb małych i średnich firm

Powiązane firmy

3Dexperience Works pozwala Arenie na rozszerzenie wykorzystania aplikacji Solidworks od Dassault Systèmes o aplikacje dostępne na platformie 3Dexperience. Aplikacje te pozwalają na projektowanie, symulację i współpracę w chmurze, co doskonale odpowiada na potrzeby biznesowe Areny.

Zespoły i partnerzy marki Arena mogą pracować na danych i informacjach zwrotnych uzyskiwanych w czasie rzeczywistym, w wirtualnym środowisku usprawniającym współpracę. Tworzą, testują i optymalizują wirtualne bliźniaki produktów, zmniejszając jednocześnie liczbę fizycznych prototypów, a także czas i zasoby potrzebne do ich przygotowania. Przykładowo, firma skróciła już cykl prototypowania swoich okularów pływackich o 70% i przyspieszyła czas wprowadzenia ich na rynek.

Dzięki platformie 3Dexperience i 3Dexperience Works tworzymy ekosystem. Nasi projektanci mogą pracować razem w jednym środowisku i szybko wymieniać się informacjami, co znacznie pomaga nam podczas współpracy z naszymi partnerami – mówi Loris Vallesi, Head of IT & Business Solutions, Arena.  – Ponadto, dzięki możliwości symulacji, nie musimy tworzyć wielu próbek produktów ani korzystać z sampli produktów innych firm, dzięki czemu zmniejszamy emisję CO2. Ulepszone przepływy pracy pomagają nam zapewnić wydajność, a także styl, komfort i dopasowanie naszych produktów, jednocześnie integrując zrównoważony rozwój z procesem projektowania i produkcji.

Wprowadzone na rynek w 2019 r. 3Dexperience Works to portfolio aplikacji Dassault Systèmes dostępne na platformie 3Dexperience, dedykowane milionom klientów Solidworks oraz małym i średnim firmom, które chcą wprowadzać innowacyjne rozwiązania. 

Arena w pełni demonstruje wartość naszego portfolio 3Dexperience Works w zakresie współpracy biznesowej, produktywności i innowacji – powiedział Gian Paolo Bassi, Senior Vice President 3Dexperience Works, Dassault Systèmes. – Każdego roku ulepszamy naszą ofertę, aby zapewnić użytkownikom więcej korzyści. Nasze rozwiązania oparte na chmurze zapewniają możliwości potrzebne do wydajnego modelowania, wizualizacji oraz przewidywania właściwości i wydajności produktów. Pozwalają również na wprowadzanie zrównoważonych innowacji.

Źródło: Dassault Systèmes 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę