3Dexperience do zarządzania złożonymi projektami architektonicznymi

3Dexperience do zarządzania złożonymi projektami iStock

Firma Dassault Systèmes ogłosiła, że VLP and Partners, włoska firma inżynieryjna z sektora budowlanego specjalizująca się w projektowaniu złożonych fasad i konstrukcji stalowych, wykorzystuje platformę 3Dexperience w chmurze od Dassault Systèmes do zarządzania dużymi i kompleksowymi projektami architektonicznymi.

  • Platforma  w chmurze wirtualizuje wiedzę i know-how, poprawiając wydajność projektów i współpracę
  • Interesariusze zaangażowani w projekt uzyskują jednoczesny dostęp w czasie rzeczywistym do danych konstrukcyjnych w modelu 3D w celu tworzenia i zarządzania złożonymi projektami oraz wykorzystywania wirtualnych bliźniaków
  • VLP and Partners może optymalizować wymagania i procesy produkcyjne, obniżać koszty oraz tworzyć geometrie i struktury nowej generacji

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Oferując interesariuszom projektu wyższy poziom elastyczności i jednoczesny dostęp w czasie rzeczywistym do danych konstrukcyjnych w modelu 3D, VLP and Partners może projektować złożone powierzchnie z najwyższą precyzją i poziomem jakości. Dodatkowo, firma może efektywnie zarządzać projektami budynków oraz usprawniać współpracę dzięki możliwościom, jakie oferuje technologia wirtualnych bliźniaków.

W skład zespołu VLP and Partners wchodzą inżynierowie i architekci specjalizujący się w modelowaniu 3D, a także inżynierowie zajmujący się obliczeniami termicznymi, obliczeniami konstrukcji stalowych oraz dotyczącymi okładzin elewacyjnych. Firmie zależało na skróceniu procedur związanych z opracowywaniem projektów, a także na przyczynieniu się do stworzenia nowej generacji wieżowców, ścian osłonowych i innych konstrukcji o coraz bardziej złożonej geometrii, wykorzystując do tego najnowocześniejsze technologie do projektowania elewacji. Lista potrzeb obejmowała również optymalizację wymagań produkcyjnych, możliwość ponownego wykorzystania poprzednich modeli i rysunków oraz identyfikację innowacyjnych rozwiązań przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów.

Po latach korzystania z aplikacji projektowych Dassault Systèmes, VLP and Partners wprowadził do użytku rozwiązanie branżowe „From Experience to Construction”. Bazując na platformie 3Dexperience pozwala ono zarządzać projektami w spójnym środowisku wirtualnym oraz efektywnie odpowiadać na wszelkiego rodzaju wyzwania architektoniczne i inżynieryjne.

Wdrożenie w chmurze umożliwiło VLP and Partners natychmiastowe rozpoczęcie działalności na platformie 3Dexperience, bez konieczności posiadania fizycznej infrastruktury IT. Skalowalność tego rozwiązania ułatwiła nowe sposoby pracy, oparte na większej elastyczności i płynnej interakcji z klientami.

Zawsze staramy się definiować z naszymi klientami najlepszą metodologię szybkiej i wydajnej współpracy, a platforma 3Dexperience nam w tym pomaga. Teraz możemy udostępniać klientom nasze modele 3D w chmurze i mamy nadzieję, że oni też coraz częściej będą wybierać to podejście do interakcji z nami, dzielenia się informacjami i identyfikacji najlepszych rozwiązań – mówi Simone Lucangeli, współzałożyciel i partner VLP and Partners.

Dzisiaj firmy muszą nie tylko w sposób estetyczny i wydajny budować konstrukcje oraz systemy, ale także projektować je mając na uwadze długoterminowy zrównoważony rozwój i rozwiązywać przy tym szereg problemów dla różnych grup interesariuszy – komentuje Remi Dornier, wiceprezes ds. architektury, inżynierii i budownictwa w Dassault Systèmes. – Platforma 3Dexperience centralizuje oraz integruje wszystkie dane i informacje, aby umożliwić wirtualizację wiedzy i know-how. VLP and Partners może połączyć swoje umiejętności i doświadczenie z naszymi technologiami 3D, aby uprościć najbardziej złożone projekty oraz zwiększyć innowacyjność i wydajność. Jest to możliwe nawet w przypadku dużych projektów, które wymagają zarządzania tysiącami elementów.

Źródło: Dassault Systèmes 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę