BMW wykorzysta platformę 3Dexperience do budowy przyszłej platformy inżynieryjnej

BMW Group wykorzysta platformę 3Dexperience Dassault Systèmes

Dassault Systèmes i BMW Group nawiązały długoterminowe partnerstwo strategiczne. Ma ono na celu opracowanie przyszłej platformy inżynieryjnej BMW Group, która będzie opierać się na platformie 3Dexperience od Dassault Systèmes. Dzięki temu ponad 17 000 pracowników z różnych działów inżynieryjnych producenta samochodów klasy premium, będzie korzystać z możliwości platformy 3Dexperience w celu przyspieszenia procesu rozwoju wszystkich pojazdów, od etapu pomysłu po proces ich produkcji.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.
  • Strategiczne partnerstwo pozwoli BMW Group zbudować platformę inżynieryjną, która będzie opierać się na platformie 3Dexperience od Dassault Systèmes
  • 17 000 użytkowników na całym świecie będzie mogło pracować z wirtualnymi bliźniakami pojazdów, które można konfigurować dla wariantów każdego modelu, w oparciu o spójne dane w czasie rzeczywistym
  • Partnerstwo stanowi kolejny krok w historii współpracy obu firm, która od dziesięcioleci wpływa na innowacje w przemyśle motoryzacyjnym

W branży Transportation & Mobility szybki czas wprowadzenia na rynek zrównoważonych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań mobilnych pozwala wyróżnić się na tle konkurencji. Partnerstwo między Dassault Systèmes i BMW Group pokazuje, jak ważną rolę dla producentów odgrywa platforma 3Dexperience, umożliwiając szybsze dostarczanie produktów. Doświadczenia wirtualnego bliźniaka, dostępne w ramach platformy, usprawniają współpracę w całym przedsiębiorstwie i zapewniają oparte na danych podejście do zarządzania rosnącą złożonością, z jaką borykają się producenci samochodów w zakresie inżynierii pojazdów autonomicznych czy  podłączonych do sieci.

Zoptymalizujemy nasz proces inżynieryjny tylko wtedy, gdy będziemy myśleć cyfrowo, pracować w sposób zintegrowany i polegać na skonsolidowanych danych. Platforma 3Dexperience będzie wspierać to podejście w BMW Group i pomoże osiągnąć wyższy poziom jakości naszych procesów – mówi Julien Hohenstein, wiceprezes ds. procesów, cyfryzacji, zarządzania od pomysłu do oferty w dziale badań i rozwoju BMW Group.

BMW wykorzysta platformę 3Dexperience do budowy przyszłej platformy inżynieryjnej zdjęcie w treści artykułu

Dzięki platformie 3Dexperience, na której będzie opierać się środowisko rozwoju przyszłych produktów BMW Group, wszystkie działy inżynieryjne marki będą pracować z wirtualnym bliźniakiem pojazdu, który można konfigurować dla wariantów każdego modelu za pomocą zintegrowanych danych w czasie rzeczywistym. Zespoły mogą łatwiej wykorzystywać ponownie komponenty, zarządzać złożonością modeli samochodów oraz skrócić czas cyklu od projektowania do produkcji.  Ponadto BMW Group może płynnie migrować dane z istniejących rozwiązań IT i rozszerzyć swoją platformę inżynieryjną na inne działy, w tym modelowanie i symulacje.

Strategiczne partnerstwo pomiędzy Dassault Systèmes i BMW Group stanowi kolejny etap ich długoterminowej współpracy. Przez dziesięciolecia obie firmy łączyły swoją wiedzę i know-how, aby rozwijać innowacje technologiczne w obszarach takich, jak planowanie i harmonogramowanie produkcji, projektowanie części oraz zwiększanie wydajności procesu produkcyjnego.

BMW Group i Dassault Systèmes wkraczają w nową erę wspólnych innowacji, aby dostarczać najlepsze w swojej klasie produkty. Dzięki platformie 3Dexperience BMW Group może przeanalizować proces inżynierii produktów tak, by zapewnić swoim klientom najbardziej spersonalizowane i zrównoważone doświadczenia – mówi Laurence Montanari, wiceprezes ds. transportu i mobilności w Dassault Systèmes.

Źródło: Dassault Systèmes 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę