ANCA – Oprogramowanie do kontroli produkcji AIMS Connect – Nominacja: Best of Industry 2024

ANCA – Oprogramowanie do kontroli produkcji AIMS Connect
5.7.2024

Produkcja narzędzi skrawających to wysoce konkurencyjna branża, w której wydajność i produktywność mają kluczowe znaczenie. AIMS Connect to oprogramowanie do kontroli produkcji, które ma na celu poprawę tych czynników poprzez zoptymalizowanie procesów produkcyjnych, poprawę jakości i redukcję kosztów – co zwiększa produktywność o 20% i więcej.

Produkt: Oprogramowanie do kontroli produkcji AIMS Connect

Kategoria: IT, projektowanie i konstrukcje

Numer do głosowania: D01

Firma ANCA, jako wiodący na świecie dostawca technologii szlifowania, opracowała modułowy system automatyzacji AIMS (ANCA Integrated Manufacturing System), przeznaczony specjalnie do produkcji narzędzi skrawających. System ten oferuje wiele funkcji, które pomagają usprawnić procesy produkcyjne. Obejmują one śledzenie narzędzi i  materiałów, planowanie zamówień, monitorowanie wydajności maszyn, planowanie prac konserwacyjnych i  analizę danych produkcyjnych.

Jedną z  głównych cech AIMS jest możliwość monitorowania procesów produkcyjnych w  czasie rzeczywistym. Umożliwia to kierownikom produkcji szybkie reagowanie na problemy i podejmowanie działań. Ponadto, analizując dane produkcyjne, można rozpoznawać trendy i zidentyfikować możliwości poprawy w różnych obszarach.

AIMS Connect to pierwszy krok do zwiększenia produktywności, który zapewnia łatwe wejście w automatyzację poprzez łączenie maszyn i systemów w sieć. AIMS Connect logicznie łączy maszyny i zapewnia przejrzyste i weryfikowalne procesy.

ANCA – Oprogramowanie do kontroli produkcji AIMS Connect – Nominacja: Best of Industry 2024 zdjęcie w treści artykułu

System informacyjny informuje pracowników o  kolejnych etapach procesu produkcyjnego. Wykwalifikowani pracownicy są dzięki temu odciążani i mogą być skierowani do wykonywania zadań, które przyniosą faktyczną wartość dodaną. Każde narzędzie jest kompleksowo opisane w procesie zlecenia opartym na procedurach, co zapewnia stałą ich jakość dzięki zaawansowanej strategii kompensacji.

Wszystkie wymienione funkcje AIMS Connect są połączone z  automatyzacją i  innymi komponentami w AIMS Automate, aby stworzyć inteligentną fabrykę. W procesie produkcyjnym AIMS Automate reaguje autonomicznie na zmienne sytuacje. Kontroluje i  monitoruje np. niezbędne pomiary narzędzia lub reaguje na zakłócenia w procesie pomiarowym poprzez ponowne wykonanie pomiaru. Autonomiczny robot mobilny AutoFetch umożliwia sprawne przenoszenie pojedynczych narzędzi lub palet z narzędziami pomiędzy maszynami lub między maszynami a systemami pomiarowymi.

Podsumowując, oprogramowanie do kontroli produkcji takie jak AIMS może przynieść znaczne korzyści w produkcji narzędzi. Dzięki monitorowaniu i optymalizowaniu procesów produkcyjnych można zwiększyć wydajność i produktywność, poprawić jakość i  obniżyć koszty. Dzięki dwóm wersjom AIMS Automate i AIMS Connect firma ANCA oferuje elastyczne rozwiązanie, które można dostosować do indywidualnych potrzeb firm.

Funkcje oprogramowania AIMS Connect:

  • centralne zarządzanie plikami maszyn,
  • łączność z ERP/MES,
  • kontrola produkcji,
  • integracja starszych maszyn,
  • umieszczanie palet w szlifierce przez operatora.

Korzyści ze stosowania AIMS Connect:

  • jedno źródło danych dla produkcji narzędzi,
  • krótszy czas konfiguracji i ograniczony zakres ręcznego wprowadzania danych,
  • proste działanie dzięki instrukcjom dla pracowników.

ANCA
Sławomir Antoszczyk Sales Manager Poland
tel. +48 668 150 552,
e: slawomir.antoszczyk@anca.com
www.anca.com

Prezentacja firmowa

Konkurs

Zagłosuj na ten produkt w konkursie Best of Industry 2024 w kategorii IT, projektowanie i konstrukcje

ANCA Europe GmbH

ANCA Europe GmbH

Firma ANCA jest firmą rodzinną, założona w 1974 roku i stała się jednym z wiodących światowych producentów szlifierek narzędziowych CNC i zyskała uznanie branży jako czołowy innowator technologiczny.

Postępowy program badawczo-rozwojowy firmy ANCA umożliwił jej tworzenie najbardziej zaawansowanych technologicznie projektów i przyczynił się do wyróżnienia firmy wieloma międzynarodowymi nagrodami przemysłowymi i biznesowymi.

Z uwagi na fakt, że firma ANCA sama projektuje i produkuje swoje maszyny, może wyposażać ich kluczowe elementy w wymyślne rozwiązania.

Firma ANCA wytwarza wszystkie używane podczas produkcji elementy oraz zespoły mechaniczne, opracowała również własny zaawansowany system CNC oraz przyjazne użytkownikowi oprogramowanie.

Profil Firmy

ANCA Europe GmbH

Konkurs

Zagłosuj na ten produkt w konkursie Best of Industry 2024 w kategorii IT, projektowanie i konstrukcje