Baumalog – Automatyzacja przetwarzania blach SmartFlow System – Nominacja: Best of Industry 2024

Baumalog – Automatyzacja przetwarzania blach SmartFlow
1.7.2024

SmartFlow System to rozwiązanie w pełni automatyzujące pracę wycinarek laserowych. Dzięki dwóm niezależnie poruszającym się modułom – załadunkowemu i rozładunkowemu – umożliwia jednoczesną obsługę kilku wycinarek laserowych w ramach jednego systemu.

Automatyzacja przetwarzania blach SmartFlow System

Kategoria: Automatyka

Numer do głosowania: A02

Każdy SmartFlow System zintegrowany jest z  magazynem automatycznym, dzięki, któremu zapewniony jest stały dostęp do szerokiego asortymentu blach. Dzięki temu w  pełni wykorzystywana zostaje szybkość cięcia, co pozwala uwolnić dodatkowe moce produkcyjne w ramach istniejących zasobów i dostępnej powierzchni.

System automatyzacji wycinarek laserowych może zostać zintegrowany z  magazynami automatycznymi w  różnych konfiguracjach – jednokolumnowym magazynem MonoTower®, dwukolumnowym TwinTower® czy systemami wielokolumnowymi - TransferTower® lub MultiTower®. Stały dostęp do wielu asortymentów blach zapewnia dwupoziomowa stacja duo, będąca połączeniem pomiędzy modułami automatyzacji a  systemem składowania.

Baumalog – Automatyzacja przetwarzania blach SmartFlow System – Nominacja: Best of Industry 2024 zdjęcie w treści artykułu

Kluczowym elementem systemu jest MultiLoader, który automatyzuje załadunek i rozładunek wycinarek laserowych. Składa się on z trzech głównych elementów – modułu załadunkowego wyposażonego w zestaw ssawek podciśnieniowych i system separacji blach, modułu rozładunkowego wyposażonego w dwuczęściowe widły oraz torów, po których niezależnie poruszają się oba moduły.

Każdy SmartFlow System wyposażony jest w oprogramowanie umożliwiające kompleksowe zarządzanie procesem cięcia i przepływu materiału oraz integrację z oprogramowaniem klasy ERP, WMS czy CAD/CAM.

Baumalog – Automatyzacja przetwarzania blach SmartFlow System – Nominacja: Best of Industry 2024 zdjęcie w treści artykułu

Automatyzacja umożliwia nawet 3-krotne zwiększenie wydajności procesu cięcia blach przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby osób zaangażowanych w proces. Dzięki SmartFlow System złożony proces cięcia blach wchodzi na wyższy poziom, przynosząc wymierne korzyści w postaci szybszej i wydajniejszej produkcji.

Baumalog Sp. z o.o.
ul. Ożarowska 40/42, 05-850 Duchnice
tel.: 22 725 42 22
e-mail: info@baumalog.pl
www.baumalog.pl

Prezentacja firmowa

Konkurs

Zagłosuj na ten produkt w konkursie Best of Industry 2024 w kategorii Automatyka

Baumalog Sp. z o.o.

Baumalog Sp. z o.o.

Baumalog to polska firma inżynierska od 2011 r. konstruująca i wytwarzająca automatyczne systemy maga­zynowe do składowania blach, elementów długich, narzędzi oraz systemy automatyzujące proces cięcia blach. Z jej rozwiązań korzystają klienci zarówno z Polski, Europy jak i całego świata. Baumalog jest firmą inżynierską, produkującą automatyczne systemy magazynowe i transportowe wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Zakres naszych usług obejmuje konstrukcję, wytwarzanie oraz serwis automatycznych systemów składowania przeznaczonych do składowania i transportu artykułów o dużych masach i gabarytach, głównie arkuszy blach prętów, profili, rur. Dzięki własnemu zespołowi doświadczonych konstruktorów dostarczamy naszym klientom rozwiązania na najwyższym światowym poziomie odpowiadające ich specyficznym potrzebom. Jako autoryzowany dealer firmy Modula oferujemy także naszym klientom regały automatyczne przeznaczone do składowania lekkich i drobnych artykułów. Dzięki naszym systemom magazynowym klienci mogą m.in.: ograniczyć powierzchnię magazynowania (nawet do 80%), skrócić czas operacji logistycznych, zyskać łatwy i szybki dostęp do składowanych artykułów, zintegrować je z maszynami ciągu technologicznego oraz systemami klasy WMS/ERP.

 

OFERTA:

  • konstrukcja i wytwarzanie automatycznych systemów magazynowych,
  • regał automatyczny MonoTower,
  • regał automatyczny TwinTower,
  • integracja z maszynami ciągu technologicznego (np. wycinarkami laserowymi),
  • automatyczne systemy załadunkowo-rozładunkowe wycinarek laserowych,
  • systemy magazynowe z wykorzystaniem układnicy o dużej pojemności,
  • regały automatyczne Modula

Profil Firmy

Baumalog Sp. z o.o.

Konkurs

Zagłosuj na ten produkt w konkursie Best of Industry 2024 w kategorii Automatyka