Brama do garaży zbiorczych ET 500 firmy Hörmann

Hörmann
Reklama
Reklama

Brama uchylna ET 500 jest idealnym rozwiązaniem do wszystkich garaży o ograniczonej przestrzeni, gdzie ilość miejsca zarówno od wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony bramy jest zredukowana do minimum. 

Dzięki niewielkiej głębokości ościeżnicy, która wynosi maksymalnie 450 mm, na montaż bramy wewnątrz garażu potrzeba bardzo niewiele miejsca. Przestrzeń z prawej i lewej strony może być więc wykorzystana do parkowania samochodów. Także nieduża głębokość zabudowy tej bramy w części stropowej sprawia, że doskonale sprawdza się ona w garażach o ograniczonej przestrzeni. 

Reklama

W garażach zbiorczych, zwłaszcza tych przylegających do chodników, na których panuje duży ruch pieszy i rowerowy, brama nie powinna wychylać się lub tylko w minimalnym stopniu wychylać się poza otwór tak, aby nie przeszkadzać przechodniom czy rowerzystom. Poza bramami rolowanymi i segmentowymi bardzo dobrze nadaje się tu właśnie brama uchylna ET 500, która – w zależności od wariantu montażu - wychyla się poza otwór maksymalnie na odległość 40 mm.

Dużym atutem bramy ET 500 są niskie koszty jej eksploatacji. Dzięki innowacyjnemu i nie zużywającemu się mechanizmowi przeciwwagi, który oszczędza także mechanizm napędu, prawie nie wymaga ona konserwacji. Poddana bardzo wysokim testom trwałościowym konstrukcja bramy przewidziana została na minimum 250 000 cykli otwarć i zamknięć.

Reklama

Do garaży zbiorczych na ponad 100 miejsc parkingowych firma Hörmann oferuje bramę ET 500 wyposażoną w napęd ITO 400 FU, skonstruowany specjalnie do garaży o dużym natężeniu ruchu.

Brama ET 500 daje projektantom duże możliwości aranżacyjne. Jej wypełnienie może być wykonane z aluminiowej lub stalowej blachy perforowanej lub pełnej blachy aluminiowej. Istnieje jednak także możliwość indywidualnego wypełnienia bramy z zastosowaniem nowoczesnych aplikacji lub drewna, tak aby idealnie wkomponowała się ona w estetykę fasady budynku i niemal w niewidoczny sposób zintegrowała z elewacją. Wypełnienie bramy może mieć na przykład kształt segmentów, wtedy będzie ona wyglądała tak jak brama segmentowa. ET 500 wyposażona może też zostać m.in. w drzwi przejściowe, które zapewnią możliwość wygodnego i szybkiego przechodzenia przez bramę bez konieczności jej otwierania.

Brama uchylna ET 500 to dobre rozwiązanie szczególnie w garażach zbiorczych, z których wyjazd wychodzi na ruchliwe chodniki. Skrzydło bramy zamontowanej za otworem nie wychyla się poza otwór, nie przeszkadza więc przechodniom czy rowerzystom.

Reklama

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama