Geocarbon rozszerza zakres usług

Reklama
Reklama

Przedsiębiorstwo Usługowe Geocarbon sp. z o.o. z Katowic wykonało i zabezpieczyło w Tarnowie dół pętlicowy o głębokości 16 m w hali produkcyjnej oddziału firmy Stalprodukt Centrostal SA.

Trudności wykonania tej nowej usługi były związane m.in. z gabarytami hali oraz występującymi dużymi ciśnieniami gruntu na powyższy dół, ponieważ jest on usytuowany w pobliżu fundamentowych stóp hali. Zastosowano metodę zrobienia na obrysie dołu żelbetowych pali zbrojonych kotwami Titan. W miarę wybierania urobku z dołu, jego ściany sukcesywnie zabezpieczano obudową górniczą zamkniętą, co gwarantowało pełne bezpieczeństwo załodze i utrzymanie właściwych wymiarów dołu.

Reklama

Wspomniana technologia może być wykorzystana praktycznie w każdych warunkach. Segmentowe elementy obudowy górniczej pozwalają na ręczny montaż i prosty transport do miejsca zabudowy. Technologię tę można stosować wszędzie tam, gdzie ze względu na gabaryty nie ma możliwości użycia grodzic (larsenów), tzn. w halach produkcyjnych, pod liniami energetycznymi, pod mostami itp.

W związku z nowościami należy też wspomnieć o tym, że Geocarbon przymierza się do uruchomienia produkcji ekranów akustycznych (jedną z ciekawych usług przedsiębiorstwa jest wykonywanie kompleksowych prac dotyczących budowy ekranów).

Reklama
Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama