GN 514 - trzpienie ustalające z mechanizmem PUSH-PUSH

Reklama
Reklama

W ofercie firmy Ganter jest już dostępny innowacyjny trzpień ustalający. Nowy produkt o oznaczeniu GN 514 jest wyposażony w mechanizm blokujący typu PUSH-PUSH - blokowanie i odblokowywanie trzpienia odbywa się po naciśnięciu jego główki.

Mechanizm PUSH-PUSH w trzpieniu GN 514 ma wbudowaną krzywkę kardioidalną, napędzaną sprężyną. Przy naciśnięciu główki trzpienia mechanizm kardioidalny wymusza naprzemiennie: wysunięcie lub wycofanie szpilki blokującej. Funkcja ta jest podobna do mechanizmu włączania/wyłączania długopisu.
Zastosowane rozwiązanie powoduje, że szpilka blokująca nie absorbuje sił osiowych i wycofuje się jedynie za pomocą siły sprężyny. Szpilka musi więc mieć możliwość swobodnego przesunięcia. Wykonuje się ją ze stali azotowanej i polerowanej. Przycisk wykonany jest z poliamidu.
Nowy typ trzpieni ustalających może być wyposażony w przeciwnakrętki oraz w tuleje dystansowe GN 609 (stal) lub GN 609.5 (stal nierdzewna), pozwalające na szersze zastosowanie nowego produktu w różnych aplikacjach.

Reklama
Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama