Grawerka laserowa LS100 EX YAG

Reklama
Reklama

Firma GRAVOGRAPH, światowy lider w technice grawerowania laserowego, wprowadziła na rynek nowe urządzenie do znakowania elementów metalowych i plastikowych LS100 EX YAG.

Grawerka wyposażona jest w platformę mogącą pomieścić obiekty o maksymalnych wymiarach 610 x 305 x 145 mm. Źródłem światła jest laser typu YAG o mocy 12W. Istotną zaleta LS100 EX YAG jest możliwość znakowania przedmiotów z materiałów twardych i odbijających światło ( np. stal czarna lub nierdzewna). Grawerka laserowa LS100 EX YAG umożliwia zarówno personalizację gadżetów (upominki biznesowe, trofea itp ) jak i znakowanie komponentów technicznych (narzędzia, tabliczki znamionowe, identyfikatory, części metalowe, itp.).

Reklama

Technologia wykorzystywana w LS100 EX YAG pozwala znakować różnorodne materiały (ABS, aluminium, stal czarną i nierdzewną, metale szlachetne, itd.). Ważnym obszarem zastosowań jest możliwość znakowania serii dużych przedmiotów.

Działaniem grawerki LS100 EX YAG zarządza się poprzez intuicyjny interfejs LaserStyle, opracowany przez ekspertów GRAVOGRAPH. Jest to wydajne narzędzie pracy, dzięki możliwości zarządzania zmiennymi ( listy nazw, rosnąca numeracja itp.). Maksymalna prędkość znakowania 2,5 m/s i załadunek od strony frontowej (Front Loading Concept firmy Gravograph - jedyny taki projekt na rynku) umożliwiają skrócenie czasu grawerowania kolejnych partii przedmiotów. Dzięki temu LS100 EX YAG jest jedną z najbardziej wydajnych grawerek na rynku.

Bogate wyposażenie opcjonalne pozwala dopasować LS100 EX YAG do specyfiki zastosowań i środowiska pracy różnych użytkowników. Są to m.in. wydajne układy filtracyjne i wentylujące, odprowadzające pyły i dym, dostosowane do wymogów pracy użytkownika i maszyny.

Reklama

Były one testowane w warunkach wysokiej emisji pyłu i oparów. Dostępny jest także cały zestaw pomocniczych soczewek do grawerowania obiektów cylindrycznych i stożkowych ( o średnicach od 3 mm do 130 mm) oraz stół podciśnieniowy do znakowania materiałów cienkich i giętkich.

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama