Hybrydowe rozruszniki silnika

Phoenix Contact
Reklama
Reklama

Hybrydowe rozruszniki silnika CONTACTRON firmy Phoenix Contact to kompaktowe urządzenia, które pozwalają w sposób szybki i niezawodny załączać silnik i zmieniać kierunek jego pracy.


Technologia hybrydowego rozrusznika silnika CONTACTRON to sterowana przy użyciu mikroprocesora kombinacja odpornej na zużycie technologii półprzewodnikowej z "mocną" techniką przekaźnikową, co zapewnia "łagodny" sposób łączenia. Pozwala to na znaczne odciążenie zestyków przekaźnikowych tego inteligentnego modułu hybrydowego, dzięki czemu odznaczają się one 10-krotnie większą żywotnością niż ich elektromechaniczne odpowiedniki.

Reklama

Rozruszniki te przeznaczone są do sterowania silników do 4 kW i w jednym urządzeniu na szerokości zaledwie 22,5 mm posiadają wszystkie funkcje klasycznego układu nawrotnego, łącznie z zabezpieczeniem przeciążeniowym funkcją zatrzymania awaryjnego. Ponadto wewnętrzne okablowanie obwodu mocy i układu blokowania redukują koszty oprzewodowania do 75 %.

Dzięki systemowi komunikacji SmartWire-DTTM, który umożliwia włączenie hybrydowych rozruszników silnika do systemów magistral obiektowych za pomocą bramki, oprzewodowanie równoległe na poziomie sterowania i sygnalizacji staje się prostsze i bardziej przejrzyste.

Reklama

Hybrydowy rozrusznik silnika ze zintegrowanymi bezpiecznikami to nowy model w rodzinie CONTACTRON. Bezpieczniki spełniają wymagania typu koordynacji II wg IEC/EN 60947-3-4. Oznacza to ochronę osób, maszyn i instalacji w przypadku zwarcia. Po wystąpieniu zwarcia bezpieczniki można łatwo wymienić, a moduł jest ponownie gotowy do pracy.

Więcej informacji pod poniższym linkiem:
http://www.phoenixcontact.pl/dopasowanie-sygnalow/242_77751.htm

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama