ITA – CREAFORM Skaner 3D HandySCAN 3D|MAX Series – Nominacja: Best of Industry 2024

ITA – CREAFORM Skaner 3D HandySCAN 3D|MAX Series
3.7.2024

Nowa linia ręcznych laserowych skanerów HandySCAN 3D|MAX Series została zaprojektowana z myślą o pomiarach obiektów, które z punktu widzenia skanerów 3D do kontroli jakości uznawane są za wielkogabarytowe. Skaner umożliwia pomiary elementów nawet do 20 m długości, jednocześnie pozwalając na akwizycję drobnych szczegółów.

Produkt: Skaner 3D Creaform HandySCAN 3D|MAX Series

Kategoria: Produkcja

Numer do głosowania: B02

Specjalna budowa skanerów HandySCAN 3D|MAX Series umożliwia skanowanie z odległości nawet 2,5 m od obiektu. W połączeniu z obszarem skanowania 4 m2 i prędkością ponad 2 mln punktów na sekundę pozwala na pomiary obiektów wielkogabarytowych w bardzo krótkim czasie.

Powiązane firmy

ITA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Cechy:

  • lekki i poręczny skaner 3D wykorzystujący technologię laserową (niebieski laser),
  • dedykowany do pomiaru obiektów wielkogabarytowych o długości nawet 15 m,
  • pozycjonowanie w oparciu o punkty referencyjne,
  • unikatowa technologia wbudowanej fotogrametrii,
  • kalibracja urządzenia w czasie rzeczywistym dzięki dołączonym wzorcom długości,
  • wysoka precyzja pomiaru potwierdzona certyfikatem niezależnego akredytowanego laboratorium klasyfikuje skaner w kategorii urządzeń metrologicznych,
  • wysoka powtarzalność niezależnie od warunków pracy, niewrażliwość na zakłócenia przemysłowe typu drgania, zmiany natężenia oświetlenia czy zmiany temperatury,
  • unikalne akcesoria, które zapewniają krótki czas przygotowania do pomiaru i ergonomię pracy.

ITA – CREAFORM Skaner 3D HandySCAN 3D|MAX Series – Nominacja: Best of Industry 2024 zdjęcie w treści artykułu

Innowacyjne rozwiązania CREAFORM

Skaner HandySCAN MAX to pierwszy laserowy skaner 3D przeznaczony do kontroli jakości, który pozwala na skanowanie obiektów wielkogabarytowych. Dzięki specjalnej budowie i zastosowaniu unikalnej technologii ma możliwość pomiaru w trzech zakresach pracy, co umożliwia pomiary zarówno obiektów wielkogabarytowych, jak i obiektów o niewielkich rozmiarach, które posiadają szczegółowe cechy pomiarowe.

Tryb wysokiej rozdzielczości pozwala na skanowanie z odległości już 0,3 m. Tryb rozszerzony pozwala na skanowanie z odległości nawet 2,5 m, co zapewnia
ponad 1,7 m głębi pomiaru oraz powierzchnię pomiaru do 4 m2. W połączeniu z wysoką prędkością akwizycji danych na poziomie 2,2 miliona punktów na sekundę pozwala na skanowanie wielkoobszarowych powierzchni w bardzo krótkim czasie.

ITA – CREAFORM Skaner 3D HandySCAN 3D|MAX Series – Nominacja: Best of Industry 2024 zdjęcie w treści artykułu

20 lat doświadczenia i ciągłego doskonalenia pozwoliło firmie Creaform na opracowanie unikalnych algorytmów fotogrametrycznych. Zastosowano je we wszystkich skanerach z portfolio marki. Zapewniają one stabilny i precyzyjny pomiar w każdych warunkach. Kalibracja w czasie rzeczywistym umożliwia uzyskanie maksymalnego błędu pomiaru na poziomie 0,015 mm/m niezależnie od warunków otoczenia. Odbywa się ona na podstawie pomiaru dedykowanych wzorców długości, które umieszczone są w obrębie skanowanego obiektu. Upraszcza to znacznie proces przygotowania procesu oraz zapewnia stabilny i powtarzalny pomiar.

W skanerze HandySCAN MAX firma Creaform zastosowała również algorytmy sztucznej inteligencji, dzięki którym system jest w stanie dobrać czas otwarcia migawki i intensywności oświetlenia w sposób automatyczny w zależności od skanowanej powierzchni, co znacznie upraszcza proces pomiaru. Creaform opracował nowe, unikalne funkcje oprogramowania wspierające operatora oraz zaprojektował dedykowane akcesoria, aby jeszcze bardziej skrócić czas przygotowania do pomiaru i zwiększyć ergonomię pracy.

ITA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Poznańska 104, Skórzewo, 60-185 Poznań
tel.: 61 222 58 00
e-mail: info@ita-polska.com.pl
www.ita-polska.com.pl

Prezentacja firmowa

Konkurs

Zagłosuj na ten produkt w konkursie Best of Industry 2024 w kategorii Produkcja

ITA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

ITA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

ITA to polskie przedsiębiorstwo, które od ponad dwóch dekad wspiera polski przemysł i naukę. W ofercie posiadamy rozwiązania ścisłej światowej czołówki producentów urządzeń pomiarowych i narzędzi skrawających. Firma posiada cztery specjalizowane laboratoria pomiarowo-badawcze, świadcząc usługi metrologiczne i kalibracyjne. Posiadamy Certyfikat Akredytacji Laboratorium Wzorcującego od Polskiego Centrum Akredytacji, dzięki któremu możemy świadczyć usługi wzorcowania zgodnie z normą ISO 17025.

Rozwiązania dostarczane przez ITA umożliwiają wykonywanie pomiarów o najwyższej dokładności. Systemy pomiarowe i narzędzia skrawające, które oferujemy wykorzystywane są do: zapewnienia jakości wyrobów gotowych, kontroli biernej i czynnej w trakcie procesu produkcyjnego, prowadzenia badań materiałowych, jak również do wytwarzania przedmiotów z szerokiej gamy materiałów włącznie z trudnoobrabialnymi.

 

OFERTA

 

USŁUGI:

 

Profil Firmy

ITA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Konkurs

Zagłosuj na ten produkt w konkursie Best of Industry 2024 w kategorii Produkcja