Już we wrześniu Targi TOOLEX w Expo Silesia

21.8.2015
Reklama
Reklama

Do udziału w Targach Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX 2009 zgłosiła się już większość uczestników pierwszej edycji wystawy oraz spore grono nowych firm, m.in.: European Technology, Igus, MS SPINEX, Pro-Tech. Wystawa odbędzie się w sosnowieckim Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia, w dniach od 23 do 25 września.

Targi TOOLEX są organizowane przez Kolporter EXPO przede wszystkim dla tych firm, ich właścicieli i pracowników, którzy w swojej pracy wykorzystują nowoczesne technologie obróbki metali. Wrześniowa wystawa obrabiarek będzie też świetną okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, nie tylko w kraju, ale też tych zagranicznych. Organizacja Targów TOOLEX właśnie w aglomeracji śląskiej, to odpowiedź na wyraźną rynkową potrzebę. Firmy działające w branży obrabiarek, same intensywnie szukają nowych rynków zbytu, tak zagranicznych, jak i wewnętrznych. Targi w najbardziej uprzemysłowionym regionie kraju są do tego świetnym miejscem.

Reklama

W nowoczesnej sosnowieckiej hali wystawienniczej gościć będą producenci i dystrybutorzy: obrabiarek, reprezentujący wszystkie ich rodzaje i typy; oprzyrządowania technologicznego obrabiarek; narzędzi i urządzeń pomiarowych; aparatur pomiarowo-kontrolnych i specjalistycznego oprogramowania, a także firmy specjalizujące się w wyposażaniu linii produkcyjnych zakładów przemysłowych.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem sprawuje prof. dr hab. inż. Andrzej Karbownik, rektor Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Patronat tej wyższej uczelni technicznej zapewnia oprawę merytoryczną targów na najwyższym poziomie. Również dzięki temu przedstawiciele uczelni znajdą się w komisji konkursowej, która wybierze wśród ofert wystawców najlepsze produkty: maszyny, narzędzia i urządzenia pomiarowe. Wystawcy zostaną uhonorowani medalami Expo Silesia, co na pewno wesprze działania promocyjne laureatów konkursu.

Powiązane firmy

Reklama

Ponadto w programie przewidziane jest forum dyskusyjne dotyczące tendencji w budowie i eksploatacji maszyn, któremu przewodził będzie profesor Kazimierz Oczoś oraz  sympozjum zatytułowane „Obrabiarki specjalizowane i specjalne", organizowane przez  miesięcznik „Napędy i Sterowanie", pod patronatem Instytutu Automatyzacji Procesów Technologicznych i Zintegrowanych Systemów Wytwarzania Politechniki Śląskiej. Odbędą się też liczne pokazy maszyn i indywidualne prezentacje wystawców - mówi Magdalena Jakóbik, dyrektor Targów TOOLEX w Expo Silesia.

Reklama

O Autorze

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama