Kamery termowizyjne z automatycznym systemem regulacji ostrości

Reklama
Reklama

Firma Fluke wprowadziła na polski rynek nową serię kamer termowizyjnych o wysokiej wydajności – Fluke Ti200, Fluke Ti300 oraz Fluke Ti400. Urządzenia zostały wyposażone w zaawansowany system łączności oraz automatyczny system regulacji ostrości LaserSharp, który do wskazania dokładnego miejsca pomiaru wykorzystuje laser.

Kamery Fluke Ti200, Ti300 i Ti400, jako jedyne na rynku, wyposażone są w automatyczny system regulacji ostrości LaserSharp. Przed pomiarem temperatury wykonywany jest laserowy pomiar odległości do mierzonego obiektu. Na jego podstawie system automatycznie reguluje ostrość. Wystarczy skierować laser na obiekt, który chcemy skontrolować i nacisnąć spust - otrzymujemy obraz o idealnej ostrości. Działanie metodą „wyceluj i zmierz" znacznie ułatwia i przyspiesza pracę użytkownika przy równoczesnym utrzymaniu najwyższej dokładności pomiarów.

Reklama

Wszystkie trzy modele przeznaczone są do zastosowań w diagnostyce instalacji elektrycznych, branży przemysłowej i budowlanej. Różnią się możliwościami pomiarowymi oraz parametrami optyki i wyświetlacza. Najbardziej zaawansowany model Fluke Ti400 umożliwia pomiary temperatury w zakresie od -20°C do +1200°C , wyposażony jest w detektor o matrycy 320x240 px. Modele Ti300 i Ti200 umożliwiają pomiary temperatury w zakresie od -20°C do +650°C, a ich matryce mają rozdzielczość odpowiednio 240 x 180 px oraz 200 x 150 px. Największą jakość i czytelność obrazów zapewnia użyta w tych modelach, opatentowana przez Fluke, technologia IR-Fusion. Pozwala ona na nakładanie obrazów termicznych z widzialnymi w trybach: obraz w obrazie (PIP), AutoBlend, czyli przenikanie obrazów termicznego i widzialnego, alarm temperatury - na obrazie widzialnym zaznaczone są tylko elementy o zbyt wysokiej/ niskiej temperaturze, wyświetlanie pełnego obrazu termicznego.
Nowe kamery Fluke współpracują bezprzewodowo z urządzeniami mobilnymi z systemem iOS. Specjalnie przygotowana aplikacja mobilna Fluke SmartView jest dostępna bezpłatnie w App Store. Tak jak jej odpowiednik dla komputerów PC, umożliwia ona tworzenie raportów z badań pomiarowych oraz analizę zapisanych obrazów. Dzięki wykorzystaniu urządzeń mobilnych, efekty pomiarów i raporty można natychmiastowo, bezpośrednio z miejsca pracy przesłać do zleceniodawcy lub przełożonego. Fluke Ti200, Ti300 i Ti400 współpracują też z systemem Fluke CNX. System CNX łączy bezprzewodowo mierniki napięcia, prądu oraz temperatury i pozwala na przekazywanie wyników pomiarów czasie rzeczywistym do urządzenia głównego. Urządzeniem centralnym może być komputer, multimetr lub właśnie kamera termowizyjna. Na ekranie kamery mogą być wyświetlane (i zapisywane wraz z mapą cieplną) dane pomiarowe z maksymalnie 5 modułów równocześnie. Wyniki pomiarów można również przechowywać w pamięci flash urządzenia lub na karcie micro SD. Kamery posiadają też złącza USB pozwalające na bezpośrednie transferowanie danych do komputera.

Modele Fluke Ti200, Ti300 i Ti400 zostały zaprojektowane tak, by zapewnić użytkownikom maksymalną wygodę pracy. Są poręczne - można je obsługiwać jedną ręką. Kamery wyposażone są w dotykowy ekran o rozdzielczości 640x480. Intuicyjne menu można obsługiwać zarówno za pomocą ekranu jak i klasycznych przycisków. Dodatkowym udogodnieniem są notatki głosowe - do każdego zapisanego obrazu można nagrać 60-sekundową notatkę. Eliminuje to konieczność sporządzania ręcznych zapisków i zapewnia powiązanie notatki z obrazem. Do wyników pomiarów można również dodawać adnotacje tekstowe oraz dodatkowe zdjęcia (funkcja IR-PhotoNotes) np. otoczenia punktu pomiarowego. Urządzenia zasilane są akumulatorami litowo-jonowymi ze wskaźnikiem poziomu naładowania. Akumulator pozwala na 4 godziny ciągłej pracy i jest łatwy do wymiany nawet w rękawicach ochronnych (w zestawie znajdują się dwa akumulatory). Tak, jak ma to miejsce w przypadku wszystkich przyrządów Fluke, projektanci kamer zapewnili im odpowiednią wytrzymałość konstrukcji. Wszystkie 3 modele wytrzymują upadek z wysokości 2 metrów oraz są odporne na kurz i wodę (IP54).

Reklama
Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama