Lenze – Zdecentralizowany przemiennik i550 motec – Nominacja: Best of Industry 2024

Zdecentralizowany przemiennik Lenze i550 motec
1.7.2024

Nowy przemiennik i550 motec oferuje innowacyjne zintegrowane funkcje, które wpływają na obniżenie kosztów, a możliwości cyfrowe sprawiają, że jest świetnym wyborem na przyszłość.

Produkt: Zdecentraliowany przemiennik i550 motec

Kategoria: Automatyka  

Numer do głosowania: A06 

Energooszczędność i funkcje cyfrowe

Przemiennik i550 motec posiada funkcje VFC eco i PROFIenergy oraz zintegrowany moduł zwrotu energii do sieci, co zapewnia wysoką sprawność energetyczną. Nowością jest funkcjonalność Master IO-Link. Działa jako wydajny czujnik, zbiera dane i przekazuje je do platform IIoT i systemów wyższego poziomu. Oprogramowanie Drives DataHub umożliwia bezpośredni dostęp do ważnych danych napędu za pośrednictwem licznych interfejsów komunikacyjnych. Cyfrowa tabliczka znamionowa  może być odczytywana za pomocą smartfonu lub przez przemiennik. Można go programować przez USB C. Planowane jest zintegrowane NFC.

Liczne udoskonalenia

i550 motec steruje silnikami synchronicznymi całkowicie bez czujników. Dzięki funkcjom pozycjonowania opanowuje dynamiczną kontrolę ruchu, którą wcześniej mógł zapewnić tylko serwoprzemiennik. Funkcje bezpieczeństwa z podstawową STO można rozbudować do Extended Safety z funkcjami m.in. SBC i SLS.

Elektronika w i550 motec cechuje się wysokim współczynnikiem mocy, niskim generowaniem wyższych harmonicznych i bardzo niskim prądem upływu. Można go montować na ścianie lub na silniku. Możliwy jest szybki montaż dzięki technologii wtykowego kabla M12 push-pull (plug & play). Dwa gniazda Harting Han Q4 pozwalają na łączenie przemienników w tzw. daisy chain. Akceptuje zasilanie do 48 V.

Lenze – Zdecentralizowany przemiennik i550 motec – Nominacja: Best of Industry 2024 zdjęcie w treści artykułu

I550 motec pracuje w sieciach Ethernet, Ethernet IP i EtherCAt (wkrótce też MODBUS TCP/IP). Posiada wbudowane sterowanie hamulcem z programowanym napięciem sterowania 180–215V i wewnętrzny zasilacz 24VDC-400m. Pracuje w zakresie temperatur od –30°C do 60°C, jest bardziej odporny na wibracje (klasa 673M7) i ma ochronę IP66. Spełnia wymagania dyrektywy EN619. 

Lenze Polska Sp. z o.o
ul. Roździeńskiego 188 B, 40-203 Katowice
tel. 32 203 97 73
e-mail: biuro.pl@lenze.com 
www.lenze.com

Prezentacja firmowa

Konkurs

Zagłosuj na ten produkt w konkursie Best of Industry 2024 w kategorii Automatyka

Konkurs

Zagłosuj na ten produkt w konkursie Best of Industry 2024 w kategorii Automatyka