Mariaż nauki i przemysłu od środy w Expo Silesia

15.11.2015
Reklama
Reklama

Wirtualne maszyny, prawdziwe roboty i linie produkcyjne, konferencje, spotkania, dyskusje oraz porady specjalistów to wszystko czeka odwiedzających Expo Silesia między 17 a 19 listopada. Targi tworzyw RubPlast EXPO, targi automatyki HAPexpo oraz targi WIRTOTECHNOLOGIA to ostatnie imprezy targowe jakie w tym roku odbędą się w sosnowieckim centrum targowo-wystawienniczym.

Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA to jedyne w Polsce specjalistyczne targi dedykowane szeroko pojętemu zagadnieniu Rapid Prototyping, profesjonalnym systemom inżynierskim CAD/CAM, metrologii przemysłowej, skanerom laserowym, inżynierii odwrotnej oraz wzornictwu przemysłowemu. Będzie to parada maszyn i urządzeń w wirtualnej rzeczywistości. Towarzyszyć im będzie specjalistyczne IX Forum Inżynierskie ProCAx. W jego trakcie będzie można m.in. poznać projekt układanki logicznej - połączenia  kostki Rubika z modelem piłki i Ballb, oraz dowiedzieć się jak innowacyjna technologia skanowania 3D może być wykorzystywana w dokumentacji obiektów dziedzictwa kulturowego,

Reklama

Nie wirtualne prototypy, a gotowe roboty - przemysłowe, laboratoryjne, usługowe, edukacyjne i mobilne zaprezentują się natomiast podczas Salonu Robotyki ROBOTShow towarzyszącego Targom Hydrauliki, Automatyki i Pneumatyki HAPexpo. W ich tracie będzie można zobaczyć kilka nowości rynkowych, m.in. Mechatroniczny System Napędowy MOVIGEAR - połączenie specjalnej konstrukcji silnika z wysokosprawną przekładnią oraz zintegrowanym układem sterowania, który może mieć szerokie zastosowanie w przemyśle.

Nowoczesne wtryskarki w cyklu produkcyjnym pojawią się natomiast na Targach Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast EXPO. Dzięki temu można będzie zobaczyć jak powstają talerzyki, kubki, gniazdka elektryczne, czy inne gadżety. 180 tonowy kolos będzie je wytłaczał na oczach zwiedzających.

Reklama

Targom Rubplast EXPO towarzyszyć będzie 4. Kongres Przemysłu Gumy i Kauczuków, jedyne spotkanie przedstawicieli tego sektora w naszym kraju. Do fachowców skierowana została również Strefa Wiedzy, gdzie można pozyskać najistotniejsze informacje w zakresie UE w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów, tzw. REACH.

Na targach będzie można obejrzeć również ekspozycję używanych maszyn i urządzeń, która już w ubiegłym roku spotkała się z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców.

Reklama

O Autorze

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama