Międzynarodowe Targi Obróbki Metalu AMB w Stuttgarcie

Międzynarodowe Targi Obróbki Metalu AMB w Stuttgarcie

Już w dniach 9-13.09.2008 r. w Stuttgarcie, stolicy landu Badenia-Wirttembergia, najbardziej uprzemysłowionego i innowacyjnego regionu Europy (wg danych UE), odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Obróbki Metalu AMB. Targi AMB to największa (zaraz po EMO) impreza wystawiennicza branży obróbki metalu w Niemczech i jedna z najważniejszych imprez tego typu w Europie i na świecie.

Tegoroczna edycja targów będzie rekordowa, dzięki otwarciu nowych terenów targowych w Stuttgarcie, na których będą odbywać się targi AMB. Znacznie większa powierzchnia wystawiennicza (w sumie dziewięć hal o łącznej powierzchni 105.200 m2) pozwoliła na zapewnienie stoisk wystawienniczych dla ponad 1.300 wystawców z 25 krajów (w tym wielu firm wiodących w branży jak: Amada, Agie, Ceratizit, Chiron, Citizen, Correa Anayak, DMG, EMAG, Grob, Gühring, Haas Automation, Heller, Hommel Gruppe, Huron, Index, Iscar, Kaltenbach, Kasto, Kennametal, Komet, LMT, MAG, Mapal, Mazak, Mori Seiki, Sandvik, Seco Tools, Walter AG itd.)! Dla porównania na poprzedniej edycji targów (w 2006 roku) swoją ofertę zaprezentowało 800 wystawców z 19 krajów. Wystawcy tegorocznej edycji w 20% pochodzą z zagranicy - z Europy, Azji i Ameryki, a powierzchnia wystawiennicza zajęta przez firmy zagraniczne w porównaniu z rokiem 2006 zwiększyła się ponad dwukrotnie (o 119%). Wśród wystawców zagranicznych najwięcej do tej pory zgłosiło się firm szwajcarskich (96 firm), włoskich (34), z Austrii (15), Japonii (11), USA (10) oraz  Francji (10). Polskę na targach AMB 2008 będzie reprezentować 5 firm: Dabex, Famot Pleszew, Inter-Diament, Romot oraz firma Winiarski.

Nowe tereny targowe oprócz większej powierzchni wystawienniczej oferują wystawcom i zwiedzającym znacznie ułatwiony dojazd na teren targów z racji swojego usytuowania tuż przy lotnisku w Stuttgarcie oraz autostradach A8 i B27 oraz bezpośredniego połączenia komunikacją miejską z centrum miasta. Ułatwiony dojazd na targi oraz znacznie bogatsza oferta wystawiennicza targów AMB 2008 przyciągnie na targi bardzo dużą grupę specjalistów z branży, chcących odwiedzić tegoroczne targi. Organizatorzy spodziewają się nawet ponad 60.000 zwiedzających z 50 krajów, wśród nich właścicieli, prezesów, dyrektorów, kierowników i pracowników wykwalifikowanych z przedsiębiorstw wykorzystujących obróbkę metalu w swojej produkcji z branż przemysłu samochodowego, budowy maszyn, elektrotechnicznego, mechaniki precyzyjnej i optyki, produkcji narzędzi i form, lotnictwa, kosmonautyki, przemysłu okrętowego itd. W centrum zainteresowania targów AMB znajdują się maszyny do obróbki skrawaniem, do obróbki ubytkowej oraz narzędzia precyzyjne. Oprócz tej tematyki swoją ofertę zaprezentują również producenci innego rodzaju obrabiarek, firmy prezentujące rozwiązania z zakresu technik pomiarowych i badania jakości, techniki utrzymania ruchu i montażu, oprogramowania, systemów komputerowych i urządzeń peryferyjnych, a także przedsiębiorstwa oferujące komponenty, elementy konstrukcji, podzespoły i usługi. Aż 85% wszystkich wystawców tegorocznej edycji targów stanowią producenci.

Targi AMB oprócz zapoznania się z aktualną ofertą firm produkujących sprzęt, narzędzia i akcesoria do obróbki metalu zapewniają również wymianę wiedzy i informacji branżowych między uczestnikami oraz związkami, instytutami naukowymi i szkołami wyższymi. Wymianie wiedzy służy fachowo przygotowany wspólnie z partnerami targów - VDW (Związkiem Niemieckich Producentów Obrabiarek) oraz Związkiem Narzędzi Precyzyjnych w VDMA i Związkiem Software w VDMA, program ramowy targów, obejmujący kongres, wykłady oraz liczne pokazy specjalne. Tematem tegorocznego kongresu „Kolokwium Techniki Produkcji Stuttgart" przygotowanego przez Instytut Obrabiarek Uniwersytetu w Stuttgarcie będą „Technologie i Procesy dla Narzędzi Produkcji". Kolokwium zajmie się w szczególności tematem interakcji między obrabiarkami i robotami, zastosowaniem symulacji właściwego czasu do optymalizacji pracy obrabiarek oraz zastosowaniem obrabiarek zdolnych do rekonfiguracji. Udział w kolokwium wymaga wcześniejszego zgłoszenia i jest dodatkowo płatny. Kolejnym punktem programu ramowego jest pokaz specjalny „Obróbka Skrawaniem Jutra" przygotowany przez Instytut Zarządzania Produkcją, Technologii i Obrabiarek (PTW) Uniwersytetu Technicznego w Darmstadt. Podczas pokazu można będzie poznać aktualne osiągnięcia w dziedzinie narzędzi do obróbki skrawaniem, komponentów do maszyn, techniki sterowania, obrabiarek oraz sytemu CAD/CAM. Pokazowi będą towarzyszyć wykłady w dniu 12.09.2008. W programie ramowym znajdą się również m.in. pokaz specjalny „Technika Medyczna - Rynek Wzrostu dla Branży Metalowej", inicjatywa związku VDMA „Think-Ing." mająca na celu zachęcić młodych ludzi do studiowania na kierunkach inżynieryjnych, pokaz na temat bezpieczeństwa przygotowany przez Związek Zawodowy Metall Nord Süd, pokaz maszyn używanych przygotowany przez Związek Hurtowników Maszyn i Narzędzi (FDM) oraz odbywające się po raz 4 zawody dla pracowników wykwalifikowanych „Tokarz Roku". Targom AMB 2008 towarzyszyć będzie również Giełda Kooperacji b2fair umożliwiająca uczestnikom spotkanie z innymi przedsiębiorstwami branży metalowej i nawiązanie międzynarodowych kontaktów gospodarczych.

Targi będą otwarte dla zwiedzających w godzinach:

09.00 - 18.00 (w dniach 09-12.09.2008)

09.00 - 17.00 (w dniu 13.09.2008)

Ceny biletów:

bilet normalny jednodniowy - 23 Euro

bilet ulgowy jednodniowy - 15 Euro

bilet grupowy jednodniowy (dla grupy od 20 osób) - 15 Euro za osobę

bilet na całe targi - 50 Euro

katalog targów - 22 Euro

 

www.eurotargi.com

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę